Pārlekt uz galveno saturu

Pētnieciskais projekts

Studiju kursa apraksts

Kursa apraksta statuss:Apstiprināts
Kursa apraksta versija:3.00
Kursa apraksta apstiprināšanas datums:02.07.2024 14:05:26
Par studiju kursu
Kursa kods:FF_008LKI līmenis:7. līmenis
Kredītpunkti:8.00ECTS:12.00
Zinātnes nozare:Medicīnas bāzes zinātne, tai skaitā farmācija; FarmācijaMērķauditorija:Farmācija
Studiju kursa vadītājs
Kursa vadītājs:Baiba Mauriņa
Studiju kursa īstenotājs
Struktūrvienība:Farmācijas fakultāte
Struktūrvienības vadītājs:
Kontaktinformācija:Rīga, Dzirciema iela 16, ffatrsu[pnkts]lv, +371 67409129
Studiju kursa plānojums
Pilns laiks - 1. semestris
Lekcijas (skaits)0Lekciju ilgums (akadēmiskās stundas)0Kopā lekciju kontaktstundas0
Nodarbības (skaits)0Nodarbību ilgums (akadēmiskās stundas)0Kopā nodarbību kontaktstundas0
Kopā kontaktstundas0
Nepilns laiks - 1. semestris
Lekcijas (skaits)0Lekciju ilgums (akadēmiskās stundas)0Kopā lekciju kontaktstundas0
Nodarbības (skaits)0Nodarbību ilgums (akadēmiskās stundas)0Kopā nodarbību kontaktstundas0
Kopā kontaktstundas0
Studiju kursa apraksts
Priekšzināšanas:
Visi iepriekš studiju programmā apgūtie studiju kursi.
Mērķis:
Studiju kursa mērķis ir sekmēt studējošo prasmi izveidot pētījuma plānojumu, izstrādāt darba mērķus, hipotēzi un uzdevumus, izvēlēties un pielietot pētījumam atbilstošas datu ieguves, apstrādes un analīzes metodes, patstāvīgi formulēt un aizstāvēt savus secinājumus, kā arī dot iespēju demonstrēt studējošā gatavību patstāvīgi izmantot iegūtās zināšanas, iemaņas un kompetences akadēmisku vai profesionālu problēmu risināšanā.
Vērtēšana
Patstāvīgais darbs:
Pētnieciskā darba izstrādi studējošais veic patstāvīgi, godprātīgi un ievērojot trešo personu tiesības un intereses: pienācīgi norāda visas atsauces uz darbā izmantotajiem avotiem; informāciju izmanto tikai pētījumam nepieciešamajā apjomā; personas datus un juridisko personu nosaukumus, dzīves vai atrašanās vietas parasti anonimizē vai kodē (pseidonimizē). Studējošais ievēro darba vadītāja norādījumus, Metodiskos norādījumus Farmācijas fakultātes studentiem pētnieciskā darba izstrādei, Nolikumu par kvalifikācijas darba, studējošā pētnieciskā darba, bakalaura darba un maģistra darba izstrādāšanu un aizstāvēšanu, Atsauču un darbā izmantoto avotu un literatūras saraksta noformēšanas metodiskos norādījumus.
Vērtēšanas kritēriji:
Pētniecisko darbu vērtē Valsts pārbaudījumu komisija pēc šādiem kritērijiem – iesniegtā noslēguma darba satura atbilstība izvēlētajai tēmai (10 ballu skalā); noslēguma darba satura atbilstība izglītības kvalifikācijas līmenim (10 ballu skalā); secinājumu atbilstība darba mērķiem un uzdevumiem (10 ballu skalā); iesniegtā darba atbilstība nolikumā noteiktajām galvenajām formālajām prasībām (vizuālais noformējums, apjoms, stils, gramatika utt.) (10 ballu skalā); uzstāšanās saprotamība, strukturētība un laika limita ievērošana (10 ballu skalā); spēja atbildēt uz jautājumiem un piedalīties diskusijā (10 ballu skalā). Studējošā piedalīšanās starptautiskajā zinātniskajā konferencē, neiegūstot godalgotu vietu, vai līdzautorība (otrajam un nākamajiem autoriem) publikācijai, ja minētā darbība atbilst saskaņotajam tematam, rezultējošo vērtējumu palielina par 1 balli. Rezultējošo noslēguma darba vērtējumu nosaka no recenzenta (recenzentu) un komisijas locekļu vērtējuma.
Gala pārbaudījums (pilna laika studijas):Aizstāvēšana (Pētnieciskais darbs)
Gala pārbaudījums (nepilna laika studijas):Aizstāvēšana (Pētnieciskais darbs)
Studiju rezultāti
Zināšanas:Padziļinātas studējošā teorētiskās zināšanas par izvēlēto pētnieciskā darba tematu.
Prasmes:Pratīs izmantot profesionālās farmaceitiskās informācijas avotus un, interpretējot un novērtējot zinātniskos datus, sniegt uz pierādījumiem balstītu informāciju par izvēlēto pētnieciskā darba tēmu. Spēs plānot zinātniskās pētniecības darbu, izmantojot jaunākos zinātnisko atklājumus, sagatavot projektus, gatavot zinātniskas publikācijas un pārskatus.
Kompetences:Spēs pielietot pētnieciskās iemaņas un problēmu risināšanas prasmes farmācijā sastopamu situāciju analīzei. Spēs atrast, atlasīt, analizēt, izmantot zinātnisko literatūru, veikt zinātniskās literatūras apkopojumu, veikt datu apstrādi, apkopot iegūto informāciju, kritiski analizēt to, sniegt savu novērtējumu un prezentēt rezultātus.
Bibliogrāfija
Nr.Atsauce
Obligātā literatūra
1Starptautiskas pierādījumos balstītas datu bāzes un zinātniskā literatūra, kas nepieciešama izvēlētās tēmas izstrādei./International evidence-based databases and scientific literature necessary for the development of the chosen topic.