.
Klases darba vadīšana
Studiju kursa apraksts
Kursa apraksta statuss:Apstiprināts
Kursa apraksta versija:1.00
Kursa apraksta apstiprināšanas datums:18.06.2024 14:24:50
Par studiju kursu | |||||||||
Kursa kods: | LSPA_216 | LKI līmenis: | 6. līmenis | ||||||
Kredītpunkti: | 2.00 | ECTS: | 3.00 | ||||||
Zinātnes nozare: | Sporta zinātne | Mērķauditorija: | Sporta treneris; Pedagoģija | ||||||
Studiju kursa vadītājs | |||||||||
Kursa vadītājs: | Inta Bula-Biteniece | ||||||||
Studiju kursa īstenotājs | |||||||||
Struktūrvienība: | Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija | ||||||||
Struktūrvienības vadītājs: | |||||||||
Kontaktinformācija: | LSPA, Brīvības gatve 333, Rīga, LV-1006 | ||||||||
Studiju kursa plānojums | |||||||||
Pilns laiks - 1. semestris | |||||||||
Lekcijas (skaits) | 12 | Lekciju ilgums (akadēmiskās stundas) | 2 | Kopā lekciju kontaktstundas | 24 | ||||
Nodarbības (skaits) | 6 | Nodarbību ilgums (akadēmiskās stundas) | 2 | Kopā nodarbību kontaktstundas | 12 | ||||
Kopā kontaktstundas | 36 | ||||||||
Nepilns laiks - 1. semestris | |||||||||
Lekcijas (skaits) | 12 | Lekciju ilgums (akadēmiskās stundas) | 2 | Kopā lekciju kontaktstundas | 24 | ||||
Nodarbības (skaits) | 6 | Nodarbību ilgums (akadēmiskās stundas) | 2 | Kopā nodarbību kontaktstundas | 12 | ||||
Kopā kontaktstundas | 36 | ||||||||
Studiju kursa apraksts | |||||||||
Priekšzināšanas: | Apgūti studiju kursi: Izglītības psiholoģija skolotājiem, Skolotāju profesionālās prasmes, Sociāli emocionālā mācīšanās, Pedagoģiskā procesa tiesiskie aspekti, Inovatīvas informācijas komunikāciju tehnoloģijas un metodes sporta pedagoģijā, Vides veselība, Veselību veicinošās fiziskās aktivitātes, Sporta filosofija, Sports multikulturālā vidē un Olimpiskā izglītība, Projektu izstrāde, Profesionālā saziņa un terminoloģija I (angļu, vācu, krievu), Profesionālā saziņa un terminoloģija II (angļu vācu, krievu), Profesionālā ētika, Skolotāju prakses I, II. | ||||||||
Mērķis: | Mērķtiecīgi, kritiski izvērtējot un pielāgojot konkrētās vides prasībām lietot zināšanas, prasmes, attieksmes klases audzinātāja darba plānošanā un organizēšanā. | ||||||||
Tēmu saraksts (pilna laika studijas) | |||||||||
Nr. | Tēma | Īstenošanas forma | Skaits | Norises vieta | |||||
1 | Klasvadība | Lekcijas | 1.00 | auditorija | |||||
2 | Skolotāja darbības programma. | Nodarbības | 1.00 | auditorija | |||||
3 | Klases audzinātāja darba plānošana un dokumentācija. | Lekcijas | 1.00 | auditorija | |||||
4 | Klasvadības nodrošināšanas paņēmieni. | Lekcijas | 2.00 | auditorija | |||||
5 | Korektīvie paņēmieni disciplīnas nodrošināšanā. | Lekcijas | 2.00 | auditorija | |||||
6 | Skolas projektu vadība. | Lekcijas | 2.00 | auditorija | |||||
7 | Skolēnu motivēšana. | Nodarbības | 2.00 | auditorija | |||||
8 | Sporta pasākumu, fizisko aktivitāšu un sporta dienu organizēšana skolās. Skolēnu iesaiste sporta pasākumu organizēšanā un vadīšanā. | Nodarbības | 3.00 | auditorija | |||||
9 | Starppriekšmetu saiknes realizēšana integrējot priekšmetā Sports un veselība citus mācību priekšmetus. | Lekcijas | 2.00 | auditorija | |||||
10 | Starpkultūru zināšanu un prasmju integrēšana ārpus klases pasākumos un sporta projektos. | Lekcijas | 2.00 | auditorija | |||||
Tēmu saraksts (nepilna laika studijas) | |||||||||
Nr. | Tēma | Īstenošanas forma | Skaits | Norises vieta | |||||
1 | Klasvadība | Lekcijas | 1.00 | auditorija | |||||
2 | Skolotāja darbības programma. | Nodarbības | 1.00 | auditorija | |||||
3 | Klases audzinātāja darba plānošana un dokumentācija. | Lekcijas | 1.00 | auditorija | |||||
4 | Klasvadības nodrošināšanas paņēmieni. | Lekcijas | 2.00 | auditorija | |||||
5 | Korektīvie paņēmieni disciplīnas nodrošināšanā. | Lekcijas | 2.00 | auditorija | |||||
6 | Skolas projektu vadība. | Lekcijas | 2.00 | auditorija | |||||
7 | Skolēnu motivēšana. | Nodarbības | 2.00 | auditorija | |||||
8 | Sporta pasākumu, fizisko aktivitāšu un sporta dienu organizēšana skolās. Skolēnu iesaiste sporta pasākumu organizēšanā un vadīšanā. | Nodarbības | 3.00 | auditorija | |||||
9 | Starppriekšmetu saiknes realizēšana integrējot priekšmetā Sports un veselība citus mācību priekšmetus. | Lekcijas | 2.00 | auditorija | |||||
10 | Starpkultūru zināšanu un prasmju integrēšana ārpus klases pasākumos un sporta projektos. | Lekcijas | 2.00 | auditorija | |||||
Vērtēšana | |||||||||
Patstāvīgais darbs: | 1. Apkopot klases audzinātāja portfolio materiālus konkrētai klasei. Analizēt dokumentus un izvērtēt rezultātus, izdarīt secinājumus, izstrādāt un prezentēt pētniecisko darbu. 2. Literatūras avotu studijas par konkrēto tematu. Apkopot materiālus, izstrādāt un prezentēt projektu nedēļas plānu noteikta vecuma posma bērniem un jauniešiem. Norādīt atsauces no katra projektā iekļautā mācību priekšmeta standarta. | ||||||||
Vērtēšanas kritēriji: | Studiju rezultātu vērtēšanas kritēriji: 1. Mērķtiecīga aktivitāte semināros un praktiskajās nodarbībās – 30% 2. Studenta veiktie patstāvīgie darbi gatavojoties praktiskai mācību aktivitāšu vadīšanai un citiem pārbaudījumiem – 50% 3. Iegūto zināšanu un prasmju pārbaudījumi – 20% | ||||||||
Gala pārbaudījums (pilna laika studijas): | Eksāmens | ||||||||
Gala pārbaudījums (nepilna laika studijas): | Eksāmens | ||||||||
Studiju rezultāti | |||||||||
Zināšanas: | 1. Klases audzinātaja dokumentācijas plānošana. 2. Klases un skolas sporta pasākumu plānošana. | ||||||||
Prasmes: | 3. Plānot un prakstiski vadīt klases un skolas pasākumus. 4. Veidot pozitīvu saskarsmi un komunikāciju ar izglītojamo un izglītojamā vecākiem. 5. Veidot iekļaujošu, intelektuāli rosinošu un emocionāli drošu mācību vidi. Strādāt daudzvalodīgā un daudzkultūru klasē. 6. Veidot fiziski drošu mācību vidi saskaņā ar darba drošības noteikumiem un ergonomikas principiem. 7. Pielāgot mācību vidi atbilstoši mācīšanās mērķiem. Atpazīt neadekvātu un vardarbīgu uzvedību. 8. Prognozēt, preventīvi atpazīt un risināt konfliktsituācijas. | ||||||||
Kompetences: | 9. Spēja veidot iekļaujošu, intelektuāli rosinošu un emocionāli drošu izglītojamā mācīšanās un attīstības vajadzībām atbilstošu, uz sadarbību vērstu mācību vidi. 10. Spēja attīstīt izglītojamā un savas sociālās un emocionālās kompetences. 11. Spēja atbilstoši risināt konfliktsituācijas, identificējot izglītojamo uzvedības, saskarsmes un vardarbības riskus. 12. Spēja rīkoties ārkārtas situācijās. 13. Spēja atpazīt dažādas mācīšanās vajadzības un sniegt atbalstu gan talantīgajiem, gan izglītojamajiem ar mācīšanās grūtībām. | ||||||||
Bibliogrāfija | |||||||||
Nr. | Atsauce | ||||||||
Obligātā literatūra | |||||||||
1 | 1. Nīmante, D. (2007). Klasvadība. Rīga, Zvaigzne ABC, 143lpp. | ||||||||
2 | 2. Špona, A. (2006). Audzināšanas process teorijā un praksē. Rīga, RaKa, 211lpp. | ||||||||
3 | 3. Rubana, I., M. (1999). Projekta metode. Rīga, LSPA, 20lpp. | ||||||||
4 | 4. Šmite, A. (1998). Skolas vadītāja darbam. Rīga, RaKa, 219lpp. | ||||||||
Papildu literatūra | |||||||||
1 | 5. Baldiņš, A., & Raževa, A. (2001)..Klases audzinātāja darbs skolēnu personības izpētē. Rīga, Pētergailis, 74lpp. | ||||||||
2 | 6. Baldiņš, A., & Raževa, A. (2001). Skolas un ģimenes sadarbība. Rīga, Pētergailis, 81lpp. | ||||||||
3 | 7. Kā veidot tradīcijas. Rokasgrāmata skolotājiem. (2009). Rīga, Zvaigzne ABC, 56lpp. | ||||||||
4 | 8. Ar ko sākt. Rokasgrāmata skolotājiem. (2008). Rīga, Zvaigzne ABC, 48lpp | ||||||||
5 | 9. Kas jauns interešu izglītībā. Rokasgrāmata skolotājiem un vecākiem. (2011). Rīga, Zvaigzne ABC, 79lpp. | ||||||||
6 | 10. Pagraba, E. (2006). Klases audzinātājam darbā ar vecākiem, bērniem un sevi pašu. Rīga, Pētergailis, ,63 lpp. | ||||||||
7 | 11. Templers, R. (2008). Bērnu audzināšanas likumi. Rīga, Zvaigzne ABC, 232lpp. | ||||||||
8 | 12. Vedins, I. (2011). Mācīšanas māksla. Rīga, Avots, 359lpp. | ||||||||
9 | 13. Rubana, I. (2004). Mācīties darot:: interaktīvas mācības. Rīga, RaKA, 262lpp. | ||||||||
10 | 14. Čehlova, Z. (2003). Skolēnu integratīvo prasmju veidošanās. Rīga, RaKa, 113lpp. | ||||||||
11 | 15. Uzņēmības un uzdrīkstēšanās veidošanās skolā. (1999). Rīga, Vārti, 5lpp. | ||||||||
12 | 16. Pliners, J. (2002). Skolas izglītojošā vide. Rīga, Izglītības soļi, 36lpp. | ||||||||
13 | 17. Pliners, J. (2002). Skolas pedagoģiskā ekspertīze : ieteikumi skolu direktoriem, direktoru vietn. māc. darbā un metodiķiem. Rīga, Izglītības soļi, 119lpp. | ||||||||
14 | 18. Špona, A. (2004). Pētniecība pedagoģijā. Rīga, RaKa, 190lpp. | ||||||||
Citi informācijas avoti | |||||||||
1 | IZM | ||||||||
2 | e-skola | ||||||||
3 | Labie darbi | ||||||||
4 | Esi līderis |