Pārlekt uz galveno saturu
Preses relīzes

Jau pēc nedēļas, 4.–5. aprīlī, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) plaši atzīmētās Zinātnes nedēļas pilnbriedā norisināsies starptautiskā studentu konference, kuras vēriens Baltijas mērogā ir nepārspēts – pērn tā pulcēja ap 2000 dalībnieku no 25 valstīm. Šogad studenti varēs parādīt savu zinātnisko veikumu 17 sekcijās gan sociālo, gan veselības zinātņu jomā, kā arī piedalīties darbnīcās, apmeklēt vieslekcijas un doties dažādās ekskursijās, piemēram, uz Saeimu vai pie industrijas pārstāvjiem. Dalība pasākumā ir plaši atvērta ikvienam interesentam.    

Konferences atklāšanas ceremonijā 4. aprīlī no 8.30 līdz 10.30 RSU aulā uzstāsies trīs runātāji: zinātnes žurnāliste Sandra Kropa runās par mediju nozīmi veselības un vides problēmu atainošanā, Floridas Starptautiskās universitātes asociētais profesors Noels Kristofers Barengo (Noël Christopher Barengo) ziņos par demences un Alcheimera slimības novēršanu, bet Vašingtona Universitātes profesors Metjū Goldsmits (Matthew Goldsmith) – par smagi slimu bērnu ārstēšanu.

Konferences darbs divu dienu garumā tiks organizēts 17 sekcijās, no kurām trīs būs veltītas sociālajām zinātnēm: starptautiskajām attiecībām un politikai, ekonomikai un jurisprudencei, kā arī komunikācijas zinātnei. Šogad izdevies kāpināt studentu interesi šajās nozarēs – sociālo zinātņu sekcijām pieteikts trīsreiz vairāk tēžu kā pērn. Savukārt veselības aprūpes un medicīnas jomā tiks nosegtas tādas tēmas kā farmācija, sabiedrības veselība, iekšķīgās slimības, ķirurģija, onkoloģija, ginekoloģija un citas. Paralēli sekciju darbam RSU vestibilā norisināsies posteru prezentācijas, bet abu konferences dienu pēcpusdienās – vieslekcijas un praktiskās darbnīcas, kas ar iepriekšēju pieteikšanos ir atvērtas ikvienam interesentam.   

Kā ik gadus, konferences organizatori vēlas veselības un sociālo zinātņu studentiem sniegt iespēju gan papildināt zināšanas katram savā studiju jomā, gan arī paplašināt redzesloku, iepazīstot vienam otra zinību apvāršņus. Piemēram, ķirurģijas darbnīcas tiks veidotas divos līmeņos: iesācējiem jeb cilvēkiem, kas pirmo reizi rokās turēs ķirurģisko adatu, būs iespēja mācīties pašus šūšanas pamatus, taču cilvēkiem ar pieredzi, tas ir, medicīnas studentiem, būs iespēja pārbaudīt savas prasmes sarežģītās tehnikās. Mākslas un medicīnas mīļotājiem tiks piedāvāta unikāla darbnīca, kas tapusi sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju. Tās ietvaros mākslinieces Paskālas Poljē (Pascale Pollier) vadībā katrs dalībnieks varēs ar vasku un īpašiem rīkiem veidot anatomiski pareizus sejas mīmiku veidojošus muskuļus, tos stiprinot uz galvaskausa modeļa.

Kopumā ar saviem zinātniskajiem darbiem šogad konferencē startēt plāno ap 350 studentu no 12 dažādām valstīm, un viņu veikumu vētīs plaša starptautiska žūrija. Ārvalstu viesu – gan studentu, gan žūrijas pārstāvju – iepazīstināšanai ar pilsētu RSU studenti piedāvās ekskursijas, izrādot gan jūgendstila arhitektūru, gan Rīgas Centrāltirgu un citus iespaidīgus apskates objektus.

Vairāk informācijas konferences mājaslapā http://isc.rsu.lv.

Papildu informācijai