Pārlekt uz galveno saturu

Saskaņā ar RSU Ētikas kodeksu un Dažādības, vienlīdzības un iekļaušanas pamatprincipiem RSU aktīvi veicina darbinieku un studentu izpratni par šīm pamatvērtībām un to nozīmi kā ikdienas saskarsmē, tā lēmumu pieņemšanā. Veidojot cieņas un iekļaušanas kultūru, RSU veicina sociālo ilgtspēju un tiecas nodrošināt, lai ikviens justos novērtēts un katram būtu iespējas pilnveidoties.

Esam apkopojuši informāciju un resursus, kas palīdz attīstīt ētisko izpratni un veicina iekļaujošu un taisnīgu praksi universitātes kopienā.

Studentiem

Ikviens students, sākot studijas, tiek informēts par RSU ētikas standartiem, tostarp procesu, kā ziņot par ētikas pārkāpumiem. Šīs informācijas pasniegšanas formāts atšķiras atkarībā no studiju programmas, taču tā parasti tiek sniegta kursā Ievads studijās, īpašos pasākumos vai video lekcijās.

Daļa studiju programmu piedāvā arī atsevišķus ētikas kursus, kas pielāgoti konkrētajai studiju jomai. Vairākums šo kursu ir pieejami plašākai universitātes kopienai RSU Atvērtajā universitātē.

Studiju programmaKursi
MedicīnaBioētika (HZK_051)
Bioētika kinofilmās (HZK_046)
Starptautiskais mārketings un reklāma
Starptautiskais bizness un ilgtspējīga ekonomika
Biznesa komunikācija un ētika (SZF_097)
Sabiedrības veselībaĒtika (LUSDK_218)

Māszinības
Vecmāte
Ergoterapija
Fizioterapija
Audiologopēdija
Uzturs
Ortozēšana, protezēšana

Filozofija un medicīnas ētika (LUSDK_036)
Sociālais darbsIevads sociālajā darbā un profesionālā ētika (LUSDK_205)
Komunikācija un mediju studijasKomunikācijas un sabiedrisko attiecību ētika: koncepcijas un aktuālā problemātika (HZK_028)
PsiholoģijaPsihologa profesionālā darbība un ētika (VPUPK_310)

Darbiniekiem

Akadēmiskās ētikas stiprināšana iekļaujošas un cieņu veicinošas vides attīstīšanai RSU (latviešu un angļu valodā)

Pašmācības tiešsaistes kurss visiem RSU darbiniekiem sniedz iespēju pārdomāt un izvērtēt, kā katrs no mums var ieguldīt akadēmiskās vides veidošanā, kurā mēs jūtamies droši, saņemam un izrādām cieņu, kā arī strādājam ar gandarījumu. Kurss sastāv no trim video lekcijām un viktorīnām, kas aptver šādas tēmas:

  • Ētikas pārkāpumi akadēmiskajā vidē
  • Psiholoģiskās un emocionālās labbūtības uzlabošana darbā
  • Seksualitāte un ar dzimumu saistītā vardarbība

Darbinieki var piekļūt šai mācību programmai RSU Grow platformā.

RSU Jauno docētāju skola

Tā ir četru mēnešu mācību programma docētājiem, kuru pedagoģiskā darba pieredze nav lielāka par pieciem gadiem. Programmas mācību plāns ietver tēmas par pamatprincipiem ētikā, ētiskajām dilemmām akadēmiskajā praksē, cieņpilnu komunikāciju un studentu labbūtību.

Lasīt plašāk par Jauno docētāju skolu

Reģistrācija šā gada Jauno docētāju skolai sāksies maijā.

Mācības par daudzveidību un iekļaušanu augstākās izglītības iestādēs

RSU Pedagoģiskās izaugsmes centrs regulāri organizē seminārus par iekļaujošu un pieejamu izglītību, pētot labākās prakses, kā atbalstīt studentus ar dažādām vajadzībām un veicināt taisnīgumu universitātes kopienā. Šie mācību kursi nodrošina RSU akadēmisko personālu ar rīkiem un stratēģijām, lai īstenotu iekļaujošu studiju procesu.

Drīzumā gaidāmo mācību saraksts pieejams visiem darbiniekiem akadēmiskajā portālā. Akadēmiskais personāls un administratīvo departamentu vadītāji ielūgumus saņem arī e-pastā.