RSU starptautiskajā studentu konferencē satiksies jaunie zinātnieki no 17 valstīm
Pulcējot bakalaura un maģistra līmeņa studentus, 24. – 25. martā Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) noritēs 8. starptautiskā studentu konference (8th International Student Conference Health and Social Sciences (RSU ISC 2022)). Gadu gaitā tā izaugusi līdz vērienīgākajam studentu pasākumam Baltijā, kas pulcē tūkstošiem klausītāju. Šogad savu zinātnisko veikumu prezentēs ap 300 studentu no 17 valstīm. Reģistrācija gan prezentētājiem, gan klausītājiem turpinās līdz 24. martam.
Konferences norise plānota hibrīdformā – gan tiešsaistē, gan klātienē. Darbs notiks 27 sekcijās, ieskaitot mutiskās, klīnisko gadījumu un stenda referātu sekcijas.
Konferences organizatori sadarbībā ar RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centru ir sarūpējuši dalībniekiem iespēju piedalīties dažādās darbnīcās. Tās noritēs gan klātienē, gan attālināti, strādājot ar iepriekš sagatavotiem simulācijas komplektiem dažādu prasmju apguvei un slīpēšanai. Dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar ķirurģisku brūču apstrādi un slēgšanu, lumbālpunkciju, traheostomu un tās aprūpi. Ikvienam ir iespējams apmeklēt arī vieslekcijas un diskusijas par dažādām tēmām.
Konferenci ceturtdien, 24. martā, no 9.00 līdz 11.30 RSU aulā atklās gan augstskolas studentu un vadības, gan starptautiskās zinātniskā satura izdevējsabiedrības Elsevier un Eiropas Komisijas pārstāvji, akcentējot zinātnes nozīmi izglītībā, digitālo transformāciju un citus jautājumus
Šogad pirmo reizi RSU ISC 2022 organizēs Klīnisko gadījumu finālu, kurā godalgas saņems labākie darbi, kas tiks prezentēti iepriekšējā dienā. Tam sekos Grand Prix fināls, kurā visu konferences pirmās dienas sekciju 1. vietu ieguvēji prezentēs savus darbus, sacenšoties par īpašām balvām.
Konferences abu dienu saturs plānots ar mērķi sniegt veselības un sociālo zinātņu studentiem iespēju gan papildināt zināšanas katram savā studiju jomā, gan paplašināt redzesloku, iepazīstot citus zinību apvāršņus. Piemēram, ķirurģijas darbnīcas tiks veidotas divos līmeņos: iesācējiem jeb cilvēkiem, kas pirmo reizi rokās turēs ķirurģisko adatu, būs iespēja mācīties šūšanas pamatus un simulētu brūču apstrādi, taču cilvēkiem ar plašāku pieredzi būs iespēja piedalīties Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Sirds ķirurģijas centra kardiotorakālās ķirurģijas darbnīcā, kas tapusi sadarbībā ar Johnson & Johnson Ethicon. Mākslas un medicīnas mīļotājiem plānota galvaskausa zīmēšanas darbnīca, kas tapusi sadarbībā ar jauno RSU Anatomijas muzeju. Konference aptvers virkni citu tēmu, sākot no vizuālo faktu pārbaudes, miega nozīmes un mutes mikrobioma līdz ramen jeb japāņu buljonzupas gatavošanas meistarklasei.
Kopumā ar saviem zinātniskajiem darbiem šogad konferencē startēt plāno ap 300 studentu no dažādām valstīm, un viņu veikumu vērtēs plaša starptautiska žūrija. Ārvalstu viesu – gan studentu, gan žūrijas pārstāvju – iepazīstināšanai tiks nodrošināta gan RSU virtuālā tūre, gan virtuālā tūre pa Latvijas galvaspilsētu.
Tiešraidi no atklāšanas un konferences sekcijām varēs vērot sociālajā vietnē Facebook un konferences mājaslapā isc.rsu.lv.