Kursa vadītājs:Līga Sileniece
Mērķauditorija:Uzņēmējdarbības vadība; Vadībzinātne; Tiesību zinātne
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Vadībzinātne; Uzņēmējdarbības vadība

Kursa mērķis ir veidot izpratni par darījumu sarunu teorijā definētiem darījumu sarunu konceptiem un darījumu sarunu vešanas stratēģijām, kā arī attīstīt darījumu sarunu vešanas prasmes mērķu sasniegšanai uzņēmējdarbībā. Studenti tiks iepazīstināti ar darījumu sarunu procesa posmiem, darījumu sarunu rezultātus ietekmējošiem faktoriem, kā arī tādiem darījumu sarunu aspektiem, kā darījumu sarunu mērķu izvirzīšana, puses un spēku samērīgums, intereses un lēmumu pieņemšana, darījums, tā noslēgšana un izvērtēšana, darījumu sarunu vide utml. Iepazīstot uzņēmējdarbībā raksturīgās darījumu sarunu situācijas, studējošie gūs ieskatu praktiskā darījumu sarunu procesa realizācijā, lietojot darījumu sarunu teorijā attīstītās darījumu sarunu vešanas stratēģijas.
Kursa apgūšanas rezultātā studentiem ir jāspēj atpazīt integratīvu un distributīvu darījumu sarunu ietvarus, jāspēj identificēt ietvaram atbilstošas darījumu sarunu stratēģijas, kā arī jāspēj izvēlēties efektīvu rīcību konfliktu risināšanā un izejai no darījumu sarunu strupceļiem, kā arī jāpārzina biežāk pieļautās kļūdas darījumu sarunās un to prevencijas iespējas. Mērķa sasniegšanai kursa saturs ir veidots, balstoties uz multidisciplināru pieeju, kas iekļauj vadībzinātņu, uzņēmējdarbības, tiesību zinātņu un psiholoģijas perspektīvas attiecībā uz darījumu sarunu vešanu.

Uzņēmējdarbības pamati, lietišķās komunikācijas pamati

Izpratne par pamata darījumu sarunu teorijas konceptiem;
Izpratne par integratīvu un distributīvu darījumu sarunu ietvaru atšķirībām;
Zināšanas par darījumu sarunām procesa fāzēm procesu un darījumu sarunu kā biznesa procesa vadību uzņēmumā;
Zināšanas par uzņēmējdarbībā raksturīgiem darījumu sarunu veidiem.
Spēja pastāvīgi izvērtēt darījumu sarunu ētiskas jautājumu pamatojumu.
Izpratne par psiholoģiskajiem aspektiem un kulturas atšķirībām darījumu sarunās.

Darījumu sarunu priekšizpēte, informācijas vākšana un analīze.
Darījumu sarunu plānošana, stratēģijas izstrāde, tai skaitā mērķu izvirzīšana, interešu apzināšana, alternatīvu identificēšana, darba kārtības jautājumu izvirzīšana.
Darījumu sarunu vadīšana, diskusijas veidošana, strupceļu pārvarēšana.
Emociju vadīšana darījumu sarunās, kontakta veidošana darījumu sarunās.
Darījuma noslēgšana, rezultātu fiksēšana.
Pašrefleksijas ieraduma veidošana, turpmākai darījumu sarunu prasmju uzlabošanai.

Spēja efektīvi pārstāvēt savas (vai uzņēmuma) intereses darījumu sarunās. Spēja orientēties darījumu sarunu procesa fāzēs un vadīt darījumu sarunas kā biznesa procesu uzņēmumā. Spēja saglabāt savu nostāju darījumu sarunās. Kompetence uzņēmējdarbībā raksturīgo darījumu sarunu norisēs.

Plānošanas periods:2024. gada rudens semestris
Brīvās izvēles studiju kursi, C-kursi 1Free choice