Docētāji dalās studiju procesa modernizēšanas pieredzē ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu
Jau devīto gadu pēc kārtas ik semestri Borisa un Ināras Teterevu fonds (BITF) sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti (RSU) un RSU Absolventu asociāciju rada iespējas finansiāli atbalstīt studiju procesa modernizēšanu gan sociālo zinātņu, gan veselības aprūpes studiju virzienā, nodrošinot mērķstipendijas docētājiem. Stipendijas paredzētas inovatīvu studiju kursu izstrādei vai esošo studiju kursu pilnveidei, kā arī starptautiskās pieredzes apmaiņas veicināšanai.
Šogad stipendiju uzsaukums izsludināts jau otro reizi, tāpēc 2022. gada rudens solās būt darbīgs tiem RSU docētājiem, kuri pieteiksies jauno stipendiju uzsaukumam, lai modernizētu kādu no studiju kursiem. Gluži kā pavasarī, arī šoreiz RSU Absolventu asociācija kopā ar Pedagoģiskās izaugsmes centru ir apkopojuši dažas no spilgtākajām atziņām, kuras docētāji atklāja, izvērtējot sasniegtos rezultātus.
Liela daļa docētāju atzīst, ka sadarbība palīdz kopīgi attīstīt un modernizēt studiju kursus.
“Es tiešām augsti vērtēju, ka mērķstipendijas komisija ir atvērta, uz sadarbību vērsta un atbalstoša. Mani aizkustina un iedvesmo cilvēki, kuri ir savā vietā un dara darbu vīzijas un misijas vārdā! Šī ir lieliska forma, kādā modernizēt studiju kursus.”
Docētāja Agnese Kārkliņa un Rehabilitācijas katedras vadītāja Guna Bērziņa
Mērķstipendijas projekts arī izaicina docētājus, sniedz tiem skaidrību, kā arī attīstības plānu nākotnei.
“Dalība BITF mērķstipendijas projektā ir palīdzējusi arī formulēt nākamos paveicamos uzdevumus, ko realizēsim jau sākot ar nākamo mācību gadu – piemēram, jaunā materiāla integrācija, studiju kursa nosaukuma maiņa, docētāju hospitēšanas process zināšanu apmaiņai un citi. Esam kļuvuši aktīvāki ar atgriezeniskās saites iegūšanu no studējošajiem, kas papildus arī ir sniedzis ieteikumus studiju kursa pilnveidei.”
Zinātniskā asistenta p. i. Līga Savicka un Rehabilitācijas fakultātes dekāne Signe Tomsone
Vairums docētāju min, ka mērķstipendija viņiem palīdz sevi motivēt, un, protams, sadarboties ar dažādu jomu pārstāvjiem.
“Mērķstipendija ir lielisks motivators darīt, meklēt, analizēt, salīdzināt, iegūt atgriezenisko saiti un neapstāties pie sasniegtā, jo procesā izkristalizējas idejas, kā efektīvāk sasniegt studiju kursa mērķi. Mērķstipendijas rezultātā ir pievienojusies arī lieliska pieredze sadarbībā gan ar veselības jomas pārstāvjiem, gan ar pedagoģisko profilu pārstāvošiem kolēģiem, kas ļauj paskatīties uz problēmām un iespējamiem risinājumiem no dažādām šķautnēm.”
Sabīne Skrebinska un Farmācijas ķīmijas katedras vadītāja Inga Urtāne
Tāpat svarīga ir atgriezeniskā saite un nākotnes perspektīvas sadarbībā.
“Noderīga bija pieredzes apmaiņa starp stipendiātiem par katra paveikto, daloties ar idejām, un mērķstipendijas koordinatoru un iesaistīto kolēğu atbalsts, padomi.”
Juridiskās fakultātes lektore Jolanta Dinsberga