Jaunas zināšanas un pieejas antimikrobiālās rezistences mazināšanai, HIV ierobežošanai un sabiedrības vakcinācijas aptveres paplašināšanai
Mērķis
Apraksts
Lai radītu jaunas zināšanas un risinājumus slimību profilakses un veselības aprūpes kvalitātes un pieejamības uzlabošanai un veselības aprūpes sistēmas efektivitātes un ilgtspējas stiprināšanai Latvijā, veiksim epidemioloģiskos, sabiedrības veselības, izmaksu efektivitātes un klīniskos pētījumus cilvēka imūndeficīta vīrusa (HIV) infekcijas, antimikrobiālās rezistences un vakcinācijas pārklājuma jomās.
Šā projekta zinātniskie rezultāti palīdzēs izstrādāt ilgtspējīgas pieejas būtisku veselības aprūpes un sabiedrības veselības pakalpojumu sniegšanai valstī, atbalstot Veselības ministriju un citas ieinteresētās puses ar uz pierādījumiem balstītiem ieteikumiem.
Projekts tiks īstenots, izmantojot trīs sinerģiskas un komplementāras darba pakas (DP) un 5 apakšpakas (AP): DP1 – Jaunas zināšanas un pieejas HIV sloga mazināšanai Latvijā: AP 1.1. HIV matemātiskā modelēšana; AP 1.2. HIV terapijas līdzestības pētījums; AP 1.3. Jauni risinājumi HIV/tuberkulozes duālās infekcijas jomā; DP2 – Situācijas apzināšana un risinājumu piedāvāšana ar veselības aprūpi saistīto infekciju un antimikrobiālās rezistences jomā valstī; AP 2.1. Antibiotiku patēriņa un ar veselības aprūpi saistīto infekciju pētījums; AP 2.2. Jauna pieeja, izmantojot baktēriju skrīningu kā prototipu iespējamai fāgu terapijai; DP3 – Vakcīnu izmaksu efektivitātes novērtēšanas modeļa izstrāde un pilotēšana Latvijā.
Galvenie sasniedzamie rezultāti
- Septiņi jauni pētniecības instrumenti (adaptētas starptautiski validētas aptaujas anketas u. tml.)
- Piecas zinātniskās publikācijas starptautiski citējamos augstas raudzes žurnālos
- Trīs prezentācijas par projekta rezultātiem starptautiskās zinātniskās konferencēs
- Sagatavoti un platformā Dataverse publicēti seši jauni datu masīvi atkārtotai un paplašinātai tālākai izmantošanai
- Trīs pētījumu ziņojumi, kuros būs ietvertas arī rekomendācijas pierādījumos-balstītas sabiedrības veselības politikas veidošanai Latvijā