MF
Stipendijas

Latviešu ārstu un zobārstu apvienība (LĀZA) jau 19. reizi piešķīra Prof. Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendijas labākajiem Latvijas medicīnas studentiem, lai palīdzētu un atbalstītu viņus ceļā uz ārsta profesiju. Kopējais stipendiju apjoms šogad ir 7000 USD.

prof_lazovska_medicinas_fonds.jpg

Prof. Ilmāra Lazovska stipendijas pasniegs svinīgā sarīkojumā 21. jūnijā Latvijas Ārstu biedrības namā, kad tiks atzīmēta arī Pirmā Vispasaules latviešu ārstu kongresa 35 gadu jubileja.

Prof. Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendiju 1000 USD apjomā ieguva Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) programmas Medicīna sestā gada students Arnis Birze, savukārt veicināšanas stipendija (500 USD) tika piešķirta tās pašas programmas piektā gada studentam Artūram Niedrītim.

Sarunā ar pretendentiem piedalījās dr. Edīte Lazovska, Jauno ārstu asociācijas valdes priekšsēdis dr. Jānis Vētra, medicīnas vēsturnieks Mārtiņš Vesperis un LĀZA valdes locekļi – fonda veidotājs un vadītājs dr. Ēriks Niedrītis (ASV), dr. Daina Dreimane (ASV), dr. Zaiga Alksne-Phillips (ASV), dr. Alda Urtāne (Norvēģija) un LĀZA biroja vadītāja dr. Kamena Kaidaka (Latvija). Visi pretendenti pēc sarunas ar komisiju saņēma dāvanā LĀZA apkārtrakstu nr. 172.

Stipendijas finansiāli atbalsta Ojāra Veides Fonds, ko kopš 2023. gada vada asoc. prof. Juris Lazovskis. Fonda valdē darbojas LĀZA biedri Inese Flude (Kanāda) un Ingrīda Šķetris (Kanāda).

Prof. Ilmāra Lazovska Medicīnas fonds darbojas, pateicoties LĀZA biedru, draugu un atbalstītāju ziedojumiem. Latviešu ārsta, profesora Ilmāra Lazovska (1931.–2003.) piemiņa ir saglabāta. Fondu drīz pēc profesora nāves izveidoja LĀZA biedrs Dr. Ēriks Niedrītis (Ņujorka), kurš ir arī fonda vadītājs.