Stipendijas

Mākslas muzejā Rīgas birža trešdien, 2. oktobrī, tika svinīgi pasniegtas Borisa un Ināras Teterevu fonda stipendijas medicīnā. Tās līdz pamatstudiju beigām saņems 20 Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studenti.

Borisa un Ināras Teterevu fonda stipendiju medicīnā kopš 2011. gada saņēmuši jau 56 RSU Medicīnas fakultātes pamatstudiju studenti. No viņiem jau 36 stipendiāti ir saņēmuši RSU diplomu, kuplinot jauno Latvijas mediķu pulku. Vienas stipendijas apmērs 2024./2025. studiju gadā ir 3150 euro katram stipendiātam. Tas sniedz finansiālu atspaidu centīgiem topošiem speciālistiem viņu ilgajos studiju gados.

tetereva_fonda_medicinas_stipendijas_sanemeji-lead.jpgNo kreisās: RSU absolvente, Borisa un Ināras Teterevu fonda iepriekšējo gadu stipendiāte Arina Deņisova, stipendiāti A. Šermane, R. R. Apse, A. Dementjeva, E. Kupriša, L. Skarbinīka, A. Lasmane, V. Dumpis, D. Trošins, G. Gurska, I. Zinovjevs, S. B. Baranovska, mecenāte Ināra Tetereva, stipendiāti N. Kuzmins, L. Tumašova, R. R. Zitāns, B. A. Sarkanābola, J. Jurkāns, M. Zicāns, K. Vištarts un L. S. Taurmane. Foto: Edijs Pālens (LETA)

Mecenāte Ināra Tetereva, sveicot RSU stipendiātus:

“Allaž esmu teikusi, ka ārsta profesija ir viena no fundamentālākajām un humānākajām, jo, dziedinot sirgstošo miesu, mediķi vienlaikus stiprina cerību uz labajām pārmaiņām.

Un tas vienam pacientam dod fizisko veselību, citam – garīgo spēku, vēl citam – abus. Līdzestīgs cilvēks vienmēr atradīs vajadzīgo, vēršoties pie ārsta un līdzdarbojoties. Jūsu grūtajā ceļā uz virsotnēm novēlu izturību, viedumu un vienmēr saprotošus līdzgaitniekus!”

Šogad stipendiju saņem Signija Betima Baranovska, Gaisma Gurska, Laura Sabīne Taurmane, Roberts Kārkliņš, Everita Kupriša, Beatrise Alise Sarkanābola, Anna Lasmane, Anastasija Dementjeva, Lauma Tumašova, Nikita Kuzmins, Lauma Skarbinīka, Ralfs Roberts Zitāns, Kristiāns Vištarts, Iļja Zinovjevs, Renāte Rūta Apse, Anna Šermane, Jānis Jurkāns, Matīss Zicāns, Valters Dumpis un Daniils Trošins.

Par Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu RSU

Borisa un Ināras Teterevu fonds piešķir stipendijas RSU studentiem, mācībspēkiem un zinātniekiem teju 15 gadus – kopš fonda dibināšanas 2010. gadā. Sadarbības ietvaros fonds sniedz finansiālu atbalstu arī studiju modernizēšanai, zinātniskajai darbībai un citu RSU projektu īstenošanai. Fonda sniegtais atbalsts šajos gados jau pārsniedzis miljonu eiro.

Borisa un Ināras Teterevu fonda stipendijas dibinājis RSU (1980. gadā – Rīgas Medicīnas institūta Ārstniecības fakultātes) absolvents Boriss Teterevs. Viņš audzis un dzīvojis Rīgā, deviņus gadus strādājis par ārstu, vēlāk sācis nodarboties ar uzņēmējdarbību. 2010. gadā kopā ar dzīvesbiedri Ināru nodibināja labdarības fondu, lai atbalstītu izcilas un sabiedrībai noderīgas labdarības iniciatīvas.

Ilgtermiņa sadarbības ietvaros Borisa un Ināras Teterevu fonda stipendijas medicīnā administrē Vītolu fonds.