Tiesību zinātne (prof.)
Programma sagatavo tiesību speciālistus, kuri darbojas valsts un starptautisko norišu kontekstā, identificē, analizē un risina tiesiska rakstura problēmas, saskaņo indivīda un sabiedrības intereses.
Īsumā par programmu
tiesību zinātne
akreditēta līdz
profesionālais maģistra grāds tiesību zinātnē un jurista kvalifikācija
2 RSU finansētas
48 maksas
Programma sniedz plašas teorētiskās zināšanas starptautiskajās un Eiropas tiesībās, prasmes orientēties nacionālu un starptautisku sociālo norišu kontekstā, identificēt, analizēt un risināt tiesiska rakstura problēmas.
Studiju vide un metodes
Studiju sākumā apgūsi obligātos mācību priekšmetus tiesību zinātnē - kriminātiesības, civiltiesības un administratīvās tiesības. Turpmākajos obligātajos mācību priekšmetos iegūsi zināšanas, lai patstāvīgi veiktu pētniecisko darbu, kā arī pamatzināšanas pedagoģijā un sociālajā psiholoģijā. Mācīsies Eiropas Savienības cilvēktiesību aizsardzības mehānismu, starptautisko sadarbību krimināllietās, civillietās un administratīvajās lietās. Iegūtās zināšanas radīs metodoloģisko pamatu turpmākajam patstāvīgajam darbam pētniecībā, kā arī izpratni par aktuāliem tiesiskās sadarbības, cilvēktiesību jautājumiem un informatīvajām sistēmā.
Studiju otrajā posmā apgūsi izvēles studiju priekšmetus atbilstoši savām interesēm vai darba specifikai, iegūstot nepieciešamas zināšanas un kompetences medicīnas un sociālajās tiesībās, starptautiskajās un Eiropas tiesībās, kā arī operatīvajā darbā. Studiju nobeigumā izstrādāsi un aizstāvēsi maģistra darbu.
Studiju laikā būs iespējas piedalīties RSU organizētajās zinātniskajās konferencēs, apmeklēt Bīriņu vasaras skolu juristiem un izmantot Erasmus+ piedāvātās apmaiņas studiju iespējas.
Studiju metodes
Studiju procesā izmantotas dažādas apmācības formas – lekcijas, semināri, patstāvīgie pētnieciskie darbi (referāti), darbs grupās un darba rezultātu prezentācija. Zināšanu pārbaudes forma ir eksāmens. Studiju nobeigumā- maģistra darba aizstāvēšana.
Studiju norises vietas
- Rīgā, Kuldīgas ielā 9c
- Apgūstamie studiju kursi
Darba iespējas pēc studijām
Absolventi var pretendēt uz amatiem, kas paredz maģistra grādu tiesību zinātnē prasības, valsts un pašvaldību iestādēs un privātos uzņēmumos (juridiskajos birojos), valsts dienestos, pirmstiesas izmeklēšanas iestādēs, iestādēs ar operatīvā darba subjekta tiesībām un tiesās.
RSU profesore Sandra Kaija: topošajam juristam jāiemācās argumentēt
Ar airiem ūdenī: RSU tiesību zinātnes maģistrante Juta Kacena
RSU absolvents Edgars Cgojevs: "Juristam visas durvis ir atvērtas!"
Uzņemšanas prasības
- Obligātās prasības
- Akadēmiskais vai profesionālais bakalaura grāds tiesību zinātnēs
- Iestājpārbaudījums (tests)
- Dokumenti, kas jāiesniedz
- Jāaizpilda pieteikums elektroniskajā Uzņemšanas sistēmā https://uznemsana.rsu.lv un jāpievieno sekojoši dokumentu elektroniskie faili/datnes:
- Pase (datu lapa) vai personas apliecība (eID abas puses)
- Fotogrāfija (studējošā apliecībai)
- Bakalaura diploms un diploma pielikums
- Dokuments, kas apliecina dokumentu reģistrēšanas pakalpojuma apmaksu
- Ja kādā no iesniedzamajiem dokumentiem ir cits personas uzvārds un/vai vārds un/vai personas kods nekā pasē, tad jāuzrāda arī dokuments, kas apliecina personas datu maiņu
- Ja reflektants izglītības dokumentu vai akadēmisko grādu ir ieguvis ārvalstīs (izņemot Igaunijā un Lietuvā), iesniegumam pievieno Akadēmiskās informācijas centra izziņu par to, kādam Latvijā piešķirtam izglītības dokumentam vai akadēmiskajam grādam atbilst ārvalstīs iegūtais izglītības dokuments vai grāds
- Vērtēšanas kritēriji
Studiju programmas Tiesību zinātne reflektantus imatrikulē saskaņā ar konkursa rezultātiem, ko veido testa vērtējums un diploma vidējā svērtā atzīme.
Vienādu vērtējumu gadījumā noteicošais ir testa vērtējums.
Ko studēt tālāk
Studijas iespējams turpināt RSU doktorantūrā.
Programmas direktors
Pieņemšanas laiks:
pēc vienošanās, iepriekš sazinoties e-pastā.Kontaktinformācija
Sociālo zinātņu fakultāte
P. 8:30 -15:30