Pārlekt uz galveno saturu
Inovācijas
Studentiem
Darbiniekiem
Skolēniem

8. novembrī Siguldas novada Digitālais centrs pulcēja Siguldas novada jauniešus uz trešo Digitālo risinājumu hakatonu – aizraujošu notikumu, kurā 30 skolēni komandās sacentās radošumā un tehnoloģiju prasmēs, dienas laikā radot risinājumus sabiedrībā aktuālām tēmām. Tas bija pirmais Siguldas novada Digitālā centra hakatons, kurš noritējis ar Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Inovāciju centra atbalstu, un tā laikā tika pasniegta simpātiju balva idejai ar lielāko attīstības potenciālu.

Hakatona ietvaros jaunieši kopā ar pieredzējušiem mentoriem un jomas profesionāļiem izstrādāja risinājumus, kas veicinātu tehnoloģiju attīstību un to efektīvu izmantošanu ikdienas dzīvē. Skolēni veica izvēlēto problēmu izpēti, formulēja risinājumus, izstrādāja ideju sākotnējos prototipus un noslēgumā prezentēja tos žūrijas komisijai.  

Pasākuma dalībniekiem bija iespēja piedalīties arī divās meistarklasēs. Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības un digitālās attīstības jautājumos un RSU biznesa inkubatora B-Space mentors Kristaps Zaļais izglītoja jauniešus par to, kā formulēt un attīstīt ideju par digitālu produktu. Savukārt Siguldas novada Digitālā centra izglītības projektu un programmu koordinatores Katrīnas Annas Lapiņas vadībā jaunieši apguva savas idejas prezentēšanas pamatus.

Pirmo vietu kopvērtējumā ieguva komanda Wait we are goated no Siguldas pilsētas vidusskola, kuru ideja bija lietotne Goated fashion, kas ģenerē dienas apģērbu komplektu, izmantojot mākslīgo intelektu. Otrās vietas apbalvojumu saņēma Siguldas Valsts ģimnāzijas komandas d4 izstrādātā sociālā vietne Latvijas skolēniem PIKSELSKOLA.LV, kas izglīto un izklaidē, pielāgojot uzdevumus skolēnu spējām. Trešo vietu žūrija piešķīra komandai Ergo no Siguldas pilsētas vidusskolas, kas izstrādāja ErgoAves – lietotni, kura atpazīst putnu dziesmas un attēlus, piedāvājot lietotājam iespēju kolekcionēt putnus personīgā bibliotēkā.

RSU Inovāciju centrs hakatona laikā izraudzījās arī ideju ar lielāko izaugsmes potenciālu. Simpātiju balva tika piešķirta komandai Inovāciju menedžments (Siguldas pilsētas vidusskola), kas radīja CalmWork – ideju mākslīgā intelekta risinājumam, kas klasificē un piegādā tikai svarīgākās notifikācijas, mazinot traucēkļus darbā. RSU hakatona žūrijā pārstāvēja Inovāciju centra direktore Līga Žūka un biznesa inkubatora B-Space mentors Kristaps Zaļais.

Pasākumu atbalstīja tehnoloģiju un izglītības jomas vadošie partneri – Visma Labs, Nacionālo bruņoto spēku Sakaru skola, Rīgas Biznesa skola, nodibinājums IT Izglītības fonds un RSU Inovāciju centrs.