Pārlekt uz galveno saturu
Darbiniekiem
Grāmatas
Pētniecība
Starptautiskā sadarbība

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) sadarbībā ar Ukrainas Harkivas Aviācijas institūtu ir izstrādājusi unikālu rokasgrāmatu par augstskolu un zinātnisko institūciju drošības un noturības stiprināšanu. Šis starptautiskais sadarbības projekts piedāvā jaunas, praktiskas vadlīnijas, lai mazinātu ārvalstu naidīgās ietekmes draudus, vienlaikus veicinot institūciju spēju adaptēties globālajiem ģeopolitiskajiem un tehnoloģiskajiem izaicinājumiem.

handbook_for_academic_and_scientific_institutions.jpg

Rokasgrāmatas prezentācija apaļā galda diskusijas veidā notiks ceturtdien, 28. novembrī, plkst. 15.00 RSU Senāta zālē. 

RSU Sociālo zinātņu fakultātes dekāne Karina Palkova skaidro:

“Pieaugošā ģeopolitiskā spriedze un tehnoloģiskās atkarības, kā arī hibrīddraudi padara Latvijas augstskolas un zinātniskās institūcijas par potenciāliem ārvalstu ietekmes mērķiem. Tāpēc aktualizējas jautājums, vai Latvijas augstskolas ir gatavas šādiem izaicinājumiem,

kā mazināt ārvalstu spiediena ietekmi uz akadēmisko brīvību un pētniecību un kāda ir mācība no Ukrainas pieredzes – valsts, kas savu akadēmisko un zinātnisko potenciālu saglabājusi pat kara apstākļos. Šie jautājumi ir ne tikai aktuāli, bet arī stratēģiski svarīgi Latvijas nākotnes drošībai. Rokasgrāmata piedāvā konkrētus risinājumus, kas būtu noderīgi ne vien akadēmiskajai videi, bet arī plašākai sabiedrībai.”

Unikālā rokasgrāmata aptvers tādas tēmas kā riska vadība, proti, kā identificēt un mazināt draudus akadēmiskajai videi; personāla, studentu un infrastruktūras aizsardzība – kā saglabāt drošību gan fiziskajā, gan digitālajā vidē. Tāpat rokasgrāmatā iekļauta pieredze no kara zonām, kur tiks atspoguļots reāls piemērs no Ukrainas, kas parāda, kā noturība akadēmiskajā vidē var stiprināt nacionālo drošību.