Pārlekt uz galveno saturu
RSU LSPA

Šā gada novembrī noslēdzies Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) koordinētais Eiropas komisijas finansētais projekts “Inovatīva Izglītība Rehabilitācijā - jaunas maģistrantūras programmas ieviešana Ukrainā”. Spītējot Krievijas uzsāktajai kara darbībai Ukrainā, projekta noslēguma posmā noorganizēti vebināri par militārās rehabilitācijas tēmām, akceptēta kopīga publikācija starptautiskā zinātniskā izdevumā BMC Health Services Research, izstrādāti vairāk nekā 70 studiju kursu materiāli angļu un ukraiņu valodās.

Liels projekta panākums ir augstākās izglītības studiju programmas “Fizioterapija” standarta izstrādāšana un apstiprināšana Ukrainas profesionālo standartu veselības aprūpē birojā. Rezultātā panākta vienota pieeja fizioterapeitu sagatavošanā visā Ukrainā, kā arī Valsts centralizētā eksāmena satura izstrāde fizioterapijas programmas beidzējiem.

Projekta gaitā ir akreditētas jaunas maģistrantūras programmas fizioterapijā visās četrās projekta partnerības universitātēs - Sumi valsts universitātē (SUM), Ternopoles Valsts medicīnas universitātē (TSMU), Ļvivas valsts fiziskās izglītības universitātē (LSUPC) un Ukrainas Nacionālajā fiziskā izglītības un sporta universitātē (NUUPES).

Visi projektā iesaistītie partneri vēlās turpināt sadarbību ilgtermiņā. Jāatzīmē, ka LSPA sadarbībā ar NUUPES jau ir iesnieguši kopīgu pētniecības projektu. Tā īstenošana plānota no 2023. - 2025. gadam.

Savukārt 10.novembrī 362 dalībnieki piedalījās projekta noslēdzošajā tiešsaistes konferencē. To atklāja projekta koordinatore, LSPA vadošā pētniece Aija Kļaviņa, uzsverot starptautisko projekta partneru augsto profesionalitāti un darba kvalitāti visa projekta garumā. LSPA rektors, profesors Juris Grants pateicās projekta komandai par darbu četru gadu garumā. Konferences dalībniekus sveica arī Ukrainas Izglītības un zinātnes ministrijas Profesionālās augstākās izglītības departamenta ģenerāldirektors Olegs Šarovs (Oleh Sharov) un Ukrainas Veselības ministrijas Medicīniskās aprūpes, izglītības un pētniecības departamenta ģenerāldirektors Sergejs Ubogovs (Sergey Ubogov). Konferencē visi projekta partneri prezentēja rezultātu sniegumu, kur visapjomīgākie bija Ukrainas Universitāšu pārstāvju ziņojumi.

Lai arī projekts oficiāli noslēdzies 14. novembrī, patreiz tiek apkopota finanšu un saturiskās projekta atskaite, ko iesniegs Eiropas Komisijai.

Aija Kļaviņa: “Kā projekta vadītāja, esmu gandarīta par paveikto apjomīgo darbu un pateicos LSPA kolēģiem docētājai Zintai Galejai un zinātniskajam viesasistentam Mārtiņam Čampam, kuri aktīvi iesaistījās dažādos projekta darba posmos. Paldies, Kolēģi!”

REHAB, kā Eiropas partnerības organizācijas, darbojas LSPA, Somijas Satakuntas Lietišķās zinātnes universitāte, Lietuvas Sportauniversitāte, Polijas Jozefa Pilsudska Varšavas fiziskās izglītības universitāte un Eiropas Pielāgoto fizisko aktivitāšu sporta federācija.

No Ukrainas projektā iesaistītas Sumi apgabala Valsts universitāte, Ternopoles Valsts medicīnas universitāte, Ļvivas Valsts fiziskās izglītības universitāte, Ukrainas Nacionālā fiziskās izglītības un sportā universitāte un Ukrainas Profesionālo standartu birojs veselības aprūpē; kā asociētie partneri līdzdarbojas Ukrainas Veselības ministrija un Ukrainas asociācija cilvēkiem ar invaliditāti.

rehabEUkr profils Facebook 

#StandWithUKRAINE


“Erasmus+” projekta “Innovative Rehabilitation Education - Introduction of new master degree programs in Ukraine” (Nr. 598938-EPP-1-2018-1-LV-EPPKA2-CBHE-JP) kopējais finansējums ir 997 249 euro.

rehab logo