Biežāk uzdotie jautājumi
- Esmu iepriekš studējis, un daži studiju kursi man sakrīt no iepriekš iegūtās izglītības (vai nepabeigtās izglītības). Vai es varu pielīdzināt priekšmetus un kredītpunktus no 1. līmeņa profesionālās augstākās izglītības/ bakalaura/ maģistra diploma vai akadēmiskās izziņas?
Lai veiktu studiju kursu pielīdzināšanu, tev jāaizpilda iesnieguma veidlapa Par studiju rezultātu salīdzināšanu un ieskaitīšanu, kas pieejama RSU mājaslapas sadaļā Iesniegumu veidlapas.
Aizpildītais iesniegums jāsūta no RSU studējošā e-pasta uz Studentu servisa e-pastu (studentuservissrsu[pnkts]lv) kopā ar pielikumu, kas apliecina apgūtos studiju kursus. Pielikumā vari pievienot sekmju izrakstu, diploma pielikumu vai akadēmisko izziņu no iepriekšējās augstākās izglītības iestādes. Ja iesniegumam pievienotais dokuments ir svešvalodā (izņemot angļu valodā), studējošais iesniedz notariāli apliecinātu vai izdevējiestādes apstiprinātu dokumenta tulkojumu latviešu vai angļu valodā.
Studentu serviss reģistrēs saņemto iesniegumu un nodos to izskatīšanai. Iesniegums tiks izskatīts un izvērtēts, sadarbojoties atbildīgajiem Studentu servisa un fakultātes darbiniekiem. Fakultātes darbinieki veiks studiju kursu izvērtēšanu un salīdzinājumu, uz kura pamata tiks izveidot pielīdzinājuma protokols, ar kuru iepazīstinās studējošo. Studiju kursu izvērtēšana, salīdzināšana un pielīdzinājuma protokola izveide notiek 15 darbdienu laikā.
Saskaņā ar “Noteikumu par studiju rezultātu ieskaitīšanu un studiju uzsākšanu vēlākos studiju posmos” 2.8. un 2.9. punktu studiju kursus neieskaita, ja šo kursu saturs, apjoms vai apgūtās zināšanas un iegūtās prasmes neatbilst studiju programmas prasībām. Studiju kursus var neieskaitīt, ja tie apgūti pirms vairāk nekā četriem gadiem, ja ir pamats uzskatīt, ka studiju kursa saturs ir būtiski mainījies šajā laika periodā.
Saskaņā ar noteikumu 3.1. punktu studējoša iesniegumi “Par studiju rezultātu salīdzināšanu un ieskaitīšanu” ir iesniedzami elektroniski ne vēlāk kā līdz attiecīgā semestra pirmā mēneša beigām (ja iesniegums iesniegts vēlāk, universitāte saglabā tiesības pilnīgi vai daļēji atteikt attiecīgā studiju kursa ieskaitīšanu attiecīgajā semestrī).
- Es gribu mainīt savu studiju grupu. Kā to var izdarīt?
Ja gribi mainīt studiju grupu, tev jāvēršas Studentu servisā ar iesniegumu. Iesniegumā jāpamato grupas maiņas iemesls un jānorāda, uz kuru grupu vēlies tikt pārcelts. Tev ir jāaizpilda brīvās formas iesniegums RSU e-pakalpojumu portālā.
- RSU e-pakalpojumu portālā pie maniem rēķiniem rāda, ka man ir studiju maksas pārmaksa. Es esmu veicis studiju maksas pārmaksu, vai kādu citu apstākļu dēļ man ir veidojusies studiju maksas pārmaksa. Kā es varu saņemt savu naudu atpakaļ no universitātes?
Lai atgūtu iemaksāto vai pārmaksāto studijas maksu, studējošajam ir jāpilda iesniegums par studiju maksas atmaksu. Iesniegumu ir iespējams pildīt RSU e-pakalpojumu portālā izvēloties Finanšu jautājumu iesniegumi – Par studiju maksas atmaksu. Studiju maksas atmaksas process var ilgt līdz 20 darbdienām, naudai tiekot atmaksātai no Valsts kases.
Studiju maksas atmaksas iemesli var būt dažādi: studiju kredīta piešķiršana, studiju maksas pārmaksa, studiju maksas atlaides piešķiršana, budžeta vietas piešķiršanu, studiju pārtraukšana.
Studiju maksas atmaksas iesniegumu iesniedz tikai pēc tam, kad esi saņēmis, piemēram, e-pastu par budžeta vietas piešķiršanu, atskaitīšanas rīkojumu vai tml.Iesniegums par studiju maksas atmaksu tiek apstrādāts trīs darbdienu laikā (jūnijā, jūlijā, janvārī un februārī divdesmit darbdienu laikā).
- Esmu pārtraucis studijas Rīgas Stradiņa universitātē un gribu saņemt dokumentu, kas apliecina manā studiju laikā apgūtos studiju kursus. Kā es šādu dokumentu varu saņemt?
Lai saņemtu akadēmisko izziņu, nepieciešams aizpildīt brīvās formas iesniegumu un saturā norādīt, cik eksemplāros un kādā valodā (latviešu vai angļu) gribat attiecīgo izziņu saņemt. Iesniegums ir jāiesniedz Studentu servisā, to nosūtot uz mūsu e-pastu: studentuservissrsu[pnkts]lv. Ja esi eksmatrikulēts vai atskaitīts no studijām pirms vairāk nekā desmit gadiem, tad šajā jautājumā ir jāsazinās ar kolēģiem no Dokumentu pārvaldības un arhīva daļas (+37167602134, dpadrsu[pnkts]lv). Informācija par Dokumentu pārvaldības un arhīva daļas apkalpojumiem.
Tavu iesniegumu reģistrēs un izskatīs universitātes darbinieki pēc piederības. Universitātes darbinieki sazināsies ar tevi par pieprasītā dokumenta izgatavošanas izmaksām un vienosies par saņemšanas veidu.
Akadēmiskās izziņas izgatavošana ir maksas pakalpojums.Akadēmiskās izziņas izgatavošanas izmaksas: 13,00 EUR par izziņu latviešu valodā; 17,00 EUR – angļu valodā. Maksas pakalpojumu cenrādis
- Es gribu ņemt akadēmisko atvaļinājumu. Kas man ir jādara?
Tev jāaizpilda iesniegums par akadēmiskā atvaļinājuma piešķiršanu. Iesnieguma elektronisko versiju atradīsi RSU e-pakalpojumu portālā – Statusa maiņas iesniegumi – Akadēmiskā atvaļinājuma piešķiršana, pagarināšana, atjaunošanās studijām pēc akadēmiskā atvaļinājuma.
Akadēmiskā atvaļinājuma iemesli var būt dažādi: sociālie, medicīniskie, grūtniecība vai bērna kopšana un ģimenes apstākļi.
Kā pielikums savam iesniegumam jāpievieno apliecinājums šim iemeslam, piemēram, ārsta izziņa par medicīniskajām indikācijām, apliecinājums par sociālo statusu, izziņa par grūtniecību vai bērna piedzimšanu.
Ja tu pieprasi akadēmisko atvaļinājuma un kā iemeslu norādi “ģimenes apstākļu dēļ”, papildus apliecinājums vai izziņa nav jāiesniedz.
Akadēmiskais atvaļinājums tiek piešķirts uz vienu akadēmisko gadu. Ja ir nepieciešams akadēmiskā atvaļinājuma pagarinājums, students ir tiesīgs pieteikt otru akadēmisko atvaļinājumu (pagarinājumu). Akadēmiskā atvaļinājuma pagarinājums tiek piešķirts uz vienu akadēmisko gadu.
Ņem vērā, ka vienas studiju programmas studiju ietvaros studējošais ir tiesīgs ņemt akadēmisko atvaļinājumu tikai divas reizes.Akadēmiskā atvaļinājuma laikā students saglabā (ja tāda ir) valsts budžeta vietu, ja studijas students ir uzsācis valsts budžeta vietā.
Akadēmiskais atvaļinājums netiek piešķirts studentiem ar akadēmiskajiem parādiem (nenokārtotiem studiju kursiem) vai nenokārtotām finansiālajām un bibliotēkas saistībām.Universitātes lēmumu par akadēmiskā atvaļinājuma nepiešķiršanu (kas top pēc iesnieguma iesniegšanas) var apstrīdēt mēneša laikā no tā spēkā stāšanās dienas.
Lai atgrieztos no akadēmiskā atvaļinājuma, ir jāraksta iesniegums par atjaunošanos studijās pēc akadēmiskā atvaļinājuma. Iesnieguma elektronisko versiju atradīsi RSU e-pakalpojumu portālā – Statusa maiņas iesniegumi – Akadēmiskā atvaļinājuma piešķiršana, pagarināšana, atjaunošanās studijām pēc akadēmiskā atvaļinājuma.
- Man ir nepieciešama izziņa, kurā norādīti studiju kursi, kurus pašlaik apgūstu. Kā es tādu varu iegūt?
Tev ir jāpiesaka statusa izziņa RSU e-pakalpojumu portālā.
Izziņas pieteikuma komentāra laukā jānorāda, ka tu gribi, lai izziņā tiktu iekļauta informācija par konkrētā semestra apgūstamajiem studiju kursiem.
- Es darbā gribu pieteikt mācību atvaļinājumu saistībā ar valsts pārbaudījuma kārtošanu vai sava noslēguma darba rakstīšanu. Kā es to varu izdarīt?
Tev jāpiesaka statusa izziņa RSU e-pakalpojumu portālā.
Izziņas pieteikuma komentāra laukā jānorāda, ka tu gribi, lai izziņā tiktu iekļauta informācija par diploma darba izstrādes laiku, priekšaizstāvēšanu, diplomdarba iesniegšanu un aizstāvēšanu un ka izziņa nepieciešama mācību atvaļinājuma pieteikšanai darbā.
- Esmu kavējis vai plānoju kavēt kādas studiju kursa nodarbības, piemēram, lekcijas vai seminārus. Kas man ir jādara?
Tev jāaizpilda iesniegums par attaisnotu prombūtni RSU e-pakalpojumu portālā – Studiju procesa iesniegumi – Attaisnotās prombūtnes iesniegums.
Iesniegumam jāpievieno pielikums: ārsta zīme, izziņa no starptautiskās konferences vai cits attaisnotās prombūtnes apliecinošs dokuments.
Pēc iesnieguma iesniegšanas tev jāsazinās ar studiju kursu docētājiem un jānorāda, ka esi vai plāno būt prombūtnē. Ar pasniedzēju ir jāvienojas, kad izdarīsi nokavēto.
- Mani interesē individuālās sporta nodarbības vai gribu iesaistīties sporta komandā. Kādas iespējas piedāvā RSU?
Rīgas Stradiņa universitātē ir Sporta klubs, kas piedāvā dažāda veida sportiskās aktivitātes, piemēram, volejbolu, peldēšanu, florbolu, basketbolu, svarcelšanu u. c.
- Esmu pazaudējis savu studenta apliecību, vai arī tās derīguma termiņš ir beidzies. Kas man ir jādara?
Ja esi nozaudējis studējošā apliecību, tu vari saņemt jaunu Studentu servisā vai pieteikt saņemšanai pa pastu. Ja gribi saņemt studējošā apliecību pa pastu, tā ir jāpiesaka, sūtot e-pastu no RSU studējošā e-pasta uz studentuservissrsu[pnkts]lv. Pieteikumā jānorāda lūgums izgatavot jaunu apliecību un pasta adrese, uz kuru to nosūtīt. Apliecība tiks tev nosūtīta ierakstītā pasta vēstulē.
Ja studējošā apliecībai tuvojas derīguma termiņš, pagarinājuma uzlīmi vari saņemt Studentu servisā. Ja gribi saņemt apliecības pagarinājuma uzlīmi pa pastu, piesaki to, rakstot e-pastu no RSU studējošā e-pasta uz studentuservissrsu[pnkts]lv. Pieteikumā jānorāda lūgums izgatavot jaunu apliecību un pasta adrese, uz kuru to nosūtīt.
Tu vari pilnvarot citu studējošo izņemt tavu studējošā apliecību Studentu servisā. Piesaki to, sūtot e-pastu no RSU studējošā e-pasta uz studentuservissrsu[pnkts]lv. Norādi apliecības saņēmēja vārdu, uzvārdu, personas kodu. Pirms apliecības saņemšanas ir jāuzrāda personu apliecinošs dokuments.
Studiju grupa var pilnvarot savu grupas vecāko saņemt apliecības pagarinājuma uzlīmes visai grupai. Uzlīmes var saņemt Studentu servisā vai pa pastu, rakstot par to e-pastu no RSU studējošā e-pasta uz studentuservissrsu[pnkts]lv un norādot saņemšanas pasta adresi un uzlīmju skaitu.
Ja gribi samainīt savu studenta apliecības foto, to vari izdarīt, uzrakstot iesniegumu RSU e-pakalpojumu portālā – Studiju procesu iesniegumi – Iesniegums par personas portreta fotogrāfijas maiņu.
- Ee esmu pazaudējis vai neesmu izveidojis paroli savam universitātes kontam. Kā es to varu atjaunot vai izveidot?
Paroles atjaunošana vai izveidošana notiek, izmantojot universitātes e-pakalpojumu Paroles iegūšana un atjaunošana studējošajiem.
Ja esi mainījies privāto e-pasta adresi, lūgums sazināties ar Studentu servisu, rakstot no RSU studējošā e-pasta uz studentuservissrsu[pnkts]lv.
- Esmu mainījis savus personas datus (uzvārdu, dzīvesvietu, tālruņa numuru, dzīvesvietas adresi u. tml.). Kur es tos varu atjaunot?
Šādos gadījumos tev ir jāaizpilda personas datu aktualizēšanas iesniegums RSU e-pakalpojumu portālā – Studiju procesa iesniegumi – Personas datu aktualizēšana.
Ja esi mainījis vārdu vai uzvārdu, tu vari saņemt jaunu studējošā apliecību Studentu servisā vai pa pastu, rakstot e-pastu no RSU studējošā e-pasta uz studentuservissrsu[pnkts]lv. Pieteikumā jānorāda lūgums izgatavot jaunu apliecību un pasta adrese, uz kuru to nosūtīt. Apliecība tev tiks nosūtīta ierakstītā pasta vēstulē.
- Manā studējošo portāla finanšu sadaļā rakstīts, ka man ir parāds. Ko man iesākt, ja visu esmu samaksājis?
Studiju maksas maksājumi RSU elektroniskajā sistēmā tiek apstrādāti 2 – 3 darbdienu laikā. Ja aktuālā informācija nemainās nedēļas laikā, lūgums studiju maksas maksājuma uzdevumu nosūtīt savai fakultātes kontaktpersonai ar problēmas skaidrojumu.
- Kolokvijā vai eksāmenā esmu saņēmis negatīvu vērtējumu, tas nav ieskaitīts. Ko man darīt?
Ja pirmajā reizē pārbaudījumā iegūts nesekmīgs vērtējums, studējošais pārbaudījumu var kārtot vēl vienu reizi bez maksas akadēmiskās struktūrvienības noteiktajā laikā. Studējošais akadēmiskās struktūrvienības vadītājam var izteikt lūgumu šajā pārbaudījuma kārtošanas reizē norīkot citu docētāju (ja akadēmiskās struktūrvienības vadītājam nav iespēju norīkot citu docētāju, studējošais pārbaudījumu otro reizi kārto pie tā paša docētāja, pie kura pārbaudījums kārtots pirmajā reizē). Ja otrajā reizē pārbaudījumā iegūts nesekmīgs vērtējums, studējošais pārbaudījumu var kārtot trešo (pēdējo) reizi bez maksas akadēmiskās struktūrvienības noteiktajā laikā pie akadēmiskās struktūrvienības vadītāja izveidotas komisijas, kurā iekļauti ne mazāk kā divi docētāji.
Ja studējošais nav nokārtojis studiju kursa prasības, viņam nav tiesību kārtot gala pārbaudījumu. Studējošajam ir tiesības apstrīdēt pārbaudījuma norisi un vērtēšanas procedūru. To var darīt, iesniedzot apelācijas sūdzības iesniegumu RSU e-pakalpojumu portālā – Studiju procesa iesniegumi – Apelācijas sūdzības iesniegums.
- Es studējošo portālā neredzu savu nodarbību grafiku. Ko man darīt?
Obligāto studiju kursu (A daļa) plānojumu publicē desmit darbdienas pirms akadēmiskā semestra sākuma. Ierobežotās izvēles studiju kursu (B daļa) plānojumu rudens semestrī publicē līdz semestra otrajai nedēļai un pavasara semestrī – līdz trešajai nedēļai. Studiju programmās, kurās studijas organizētas moduļu studiju sistēmā, grafiks tiek publicēts septiņas darbdienas pirms katra moduļa sākuma. Brīvās izvēles studiju kursu (C daļa) plānojumu publicē, sākot ar semestra sesto nedēļu. Studiju programmās, kurās studijas organizētas moduļu studiju sistēmā, grafiks tiek publicēts septiņas darbdienas pirms katra moduļa sākuma.
Izmaiņas lekciju un nodarbību sarakstā tiek publicētas katras darbdienas beigās. Ja izmaiņas tiek veiktas mazāk nekā diennakti pirms konkrētā notikuma, par to attiecīgā struktūrvienība informē studējošos, izsūtot e-pastu vai informējot studiju grupas vecāko.
Ja ir kādi citi apstākļi, piemēram, tu atjaunojies studijām pēc akadēmiskā atvaļinājuma un neredzi savu nodarbību grafiku, lūgums sazināties ar savu fakultātes kontaktpersonu.
- Gribu dzīvot universitātes dienesta viesnīcā. Kur man jāpiesakās?
Rīgas Stradiņa universitātei ir trīs studentu dienesta viesnīcas Rīgā:
- Dārza ielā 5 – Dzirciemā (pie RSU centrālās ēkas);
- Mārupes ielā 17 – Āgenskalnā (netālu no Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas);
- Hipokrāta ielā 3 – Mežciemā (netālu no Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra Gaiļezers).
Plašāka informācija par RSU studentu dienesta viesnīcu pieejamību un rezervāciju
- Es gribu pāriet no pilna laika klātienes uz nepilna laika klātieni. Kā es to varu izdarīt?
Lai mainītu studiju programmas studiju veidu un formu, tev ir jāvēršas fakultātē ar iesniegumu. Tev ir jāaizpilda brīvā iesnieguma veidlapa. Iesniegumā jālūdz pārcelt tevi no pilna laika studiju programmas un nepilna laika studiju programmu. Iesnieguma elektroniskā veidlapa atrodama RSU e-pakalpojumu portālā – Studiju procesu iesniegumi – Brīvās formas iesniegums.
- Veselības problēmu vai invaliditātes dēļ nevaru pilnvērtīgi studēt un izpildīt visas studiju prasības, tāpēc gribu saņemt no universitātes kādu atbalstu. Kas man būtu jādara?
Tev ir jāvēršas ar iesniegumu fakultātē un jāizskaidro sava situācija. RSU e-pakalpojumu portālā izvēlies elektronisko iesniegumu veidlapu – Studiju procesu iesniegumi – Brīvās formas iesniegums. Iesniegumā tev ir jāskaidro sava situācija, jānorāda, kāda medicīniskā diagnoze, veselības traucējums vai invaliditāte tev ir, un jāuzraksta, kāda veida palīdzību no fakultātes tu gribi saņemt (piemēram, ilgāks laiks kārtot pārbaudījumus, atsevišķas telpas pārbaudījumu kārtošanai, iespēja izmantot tuvāku piebraukšanu universitātes ēkai). Iesnieguma pielikumā pievieno ārsta izsniegtu medicīnisko izziņu vai citu apliecinājumu par veselības stāvokli vai invaliditāti.
- Esmu beidzis savas studijas RSU, bet manai ārstniecības personas kvalifikācijai ir beidzies termiņš. Ko man darīt?
Rīgas Stradiņa universitāte organizē profesionālās kvalifikācijas atbilstības pārbaudes atkārotai reģistrācijai ārstniecības personu un ārstniecības atbalsta personu reģistrā vai reģistrācijas termiņa atjaunošanai. Plašāka informācija
- Gribu sazināties ar kādu konkrētu RSU docētāju vai darbinieku. Kā es to varu izdarīt?
Akadēmiskajam un administratīvajam personālam ir personalizētie Rīgas Stradiņa universitātes e-pasti, kuri tiek veidoti šādi: vards[pnkts]uzvardsrsu[pnkts]lv.
Ja personai ir vairāk nekā divi vārdi, e-pasts tiek veidots šādi: vardsvards[pnkts]uzvardsrsu[pnkts]lv.
Ja nesanāk sazināties ar personu, izmantojot e-pastu, vari interesēties pie fakultāšu un katedru biroja vadītājiem, struktūrvienību pārstāvjiem vai vērsties Studentu servisā (studentuservissrsu[pnkts]lv), lūdzot palīdzību atrast personas kontaktinformāciju.
- Gribu iesaistīties starptautiskajā mobilitātes programmā Erasmus+. Kur es varu iegūt papildu informāciju?
Informācija par Erasmus+ programmu studentiem
Ja rodas papildu jautājumi par Erasmus+, sazinieties ar kolēģiem, rakstot e-pastu mobilityrsu[pnkts]lv.
- Es diemžēl nevaru samaksāt savu studiju maksu līgumā paredzētajā termiņā. Ko man iesākt?
Tev ir jāaizpilda elektroniskais iesniegums par studiju maksas termiņa pagarinājumu, kas ir pieejams RSU e-pakalpojumu portālā – Studiju procesu iesniegumi – Studiju maksas termiņa pagarinājums.
Iesniegums ir jāraksta arī tajā gadījumā, ja gaidi studiju kredīta maksājumu universitātei no bankas.
- Man ir piešķirta valsts budžeta vieta vai jau studēju par valsts budžeta līdzekļiem. Kā es varu iegūt stipendiju?
Katra akadēmiskā semestra sākumā notiek pieteikšanās stipendijām studējošo portālā MyRSU. Stipendijas tiek izskatītas akadēmiskā semestra otrajā mēnesī, sanākot stipendiju lemšanas komisijai. Par faktu, vai studentam ir piešķirta vai nav piešķirta stipendija, students tiek informēts savā RSU e-pastā.
Ja esi pieteicies stipendijai, bet pieļāvis kādu kļūdu, piemēram, esi aizmirsis pievienot apliecinājumu par dalību kādā zinātniskajā pulciņā, aicinām vērsties Studentu servisā, rakstot e-pastu uz studentuservissrsu[pnkts]lv, lai mēs varam veikt labojumu vai papildinājumu stipendijas pieteikumā.
Pieteikties stipendijām var tikai tie studenti, kuri studē no valsts budžeta finansētā studiju vietā. Studenti, kuri studē par fizisko vai juridisko personu līdzekļiem, stipendijām pieteikties nevar.
- Esmu no ģimenes, kurā ir trīs bērni vai vairāk, vai esmu bārenis, vai persona ar invaliditāti. Kā es varu iegūt stipendiju vai atbalstu studijām?
Tu vari pieteikties valsts stipendijai Studētgods. Pieteikšanās tai notiek katra akadēmiskā semestra sākumā. Plašāka informācija
- Gribu apgūt vai klausīties atsevišķus studiju kursus, kas nav manā studiju programmā. Vai tāda iespēja RSU pastāv?
Šādu iespēju sniedz RSU Atvērtā universitāte. Plašāka informācija
(piektdienās līdz 16.00)