Pārlekt uz galveno saturu

Īsumā par studiju kursu

Kredītpunkti / ECTS:2 / 3
Kursa vadītājs:Ziad Taib
Studiju tips:Pilna laika
Līmenis:2. cikla (Maģistra)
Mērķauditorija:Dzīvās dabas zinātnes
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Matemātika; Varbūtību teorija un matemātiskā statistika

Mērķis

Šis kurss sniedz zināšanas atkārtotu mērījumu jomā, kas ir kļuvuši par nepieciešamu rīku tādu datu analīzei, kas ietver, piemēram, gadījuma ietekmes, korelatīvus novērojumus un trūkstošus datus. Uzsvars tiek likts uz nepārtrauktiem garengriezuma datiem un uz to, kā izmantot „SAS” un „R”, lai modelētu un analizētu atkārtotus modeļus. Tomēr tiks apspriesti arī citi atkārtotu mērījumu veidi, piemēram, hierarhiskie modeļi.
Šī kursa mērķis ir sniegt priekšstatu par un rīkus jaukto modeļu metodēm. Šādas metodes var izmantot dažādās situācijās, kurās iesaistīti korelatīvi dati, piemēram, garengriezuma datos, grupētos datos, atkārtotos mērījumos un hierarhiskā analīzē. Īsumā tiks apskatīti arī vispārinātie modeļi. Kursa mērķis ir iemācīt studentiem noformulēt jauktu modeli, definēt un interpretēt iespējamos novērtējumus un īstenot jaukta modeļa analīzi, piemēram, atkārtotu mērījumu pētījumā.

Priekšzināšanas

Zināšanas par dažiem matemātikas un statistikas pamatjēdzieniem un datorprasmes.

Rezultāti

Zināšanas

Pēc kursa apgūšanas studējošie padziļināti pārzinās jauktos modeļus ar uzsvaru uz pielietojumu biomedicīnā atkārtotu mērījumu un garengriezuma datu apstrādei. Tas ietver „SAS” un „R” izmantošanu praktisko nodarbību laikā, lai analizētu reālus datus.

Prasmes

Studējošie spēs:
• rakstīt un interpretēt jauktos modeļus dažādu pētījumu plānu garengriezuma datiem;
• kritiski novērtēt un interpretēt jaukto modeļu un garengriezuma datu statistiskos secinājumus;
• izvēlēties, pielietot un darboties ar jauktu modeļu statistisko programmatūru.

Kompetences

Pēc kursa nokārtošanas studējošais būs kompetents izmantot jaukto modeļu struktūru, kvalitatīvi aprakstīt un analizēt izplatītākos pētījumu veidus un modeļus ar garengriezuma datiem vai kā citādi saistītus novērojumus, veikt atbilstošu statistisko analīzi par kursā apskatītajiem modeļiem, izmantojot standarta programmatūru, jaunākās zinātnes atziņas, radošus un inovatīvus risinājumus dažādām mērķa grupām.

Plānojums

Plānošanas periods:2025. gada pavasara semestris
Studiju programmaStudiju semestrisProgrammas līmenisStudiju kursa kategorijaDocētājiGrafiks
Biostatistika, MFBS2MaģistrsObligāts