Struktūrvienība: Sporta un uztura katedra
Kursa vadītājs:Inga Elksne
Studiju tips:Pilna laika
Līmenis:1. cikla (Bakalaura)
Mērķauditorija:Rehabilitācija; Sabiedrības veselība; Vecmāšu zinības; Māszinības; Sporta treneris; Ārstniecība; Sociālā labklājība un sociālais darbs
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna; Uzturzinātne

Apgūstot šo studiju kursu, studenti iegūs zināšanas par jaunākajām rekomendācijām zīdaiņu un bērnu uzturā. Studenti apgūs ne tikai teorētiskās zināšanas, bet spēs ievākt uztura anamnēzi un izvērtēt zīdaiņu un bērnu uzņemto uzturu un to atbilstību. Spēs sniegt rekomendācijas uztura korekcijai veseliem bērniem un bērniem dažādām saslimšanām/ stāvokļiem (malnutrīcija, aptaukošanās, pārtikas alerģija, celiakija, onkoloģija, citas hroniskas saslimšanas).

Anatomijā, fizioloģijā

Izprot uztura īpatnības zīdaiņiem, mazbērniem un bērniem. Izprot uztura īpatnības dažādu saslimšanu un traucējumu gadījumā.

Spēj piemērot terētiskās zināšanas praktiskās rekomendācijās pacientam vai apgādājamam saprotamā veidā. Orientējās literatūras avotos saistībā ar zīdaiņu un bērnu uzturu.

Spēj novērtēt pacientu un piemērot atbilstošas uztura rekomendācijas.

Plānošanas periods:2024. gada rudens semestris
Brīvās izvēles studiju kursi, C-kursi 1Free choice