Pārlekt uz galveno saturu

Socioloģe Šārona M. Kvinsāta apskata jaunā gaismā diasporas saišu veidošanu starpvalstu protestu ietvaros. Kad cilvēki migrē un apmetas uz dzīvi citās valstīs – vai viņi automātiski veido diasporu? Savā darbā Nemiernieku kopienas Kvinsāta skaidro dinamisko procesu, kurā diaspora tiek stratēģiski konstruēta. Viņa apskata filipīniešus Amerikas Savienotajās Valstīs un Nīderlandē, pētot viņu pretošanos Ferdinanda Markosa diktatūrai, mobilizāciju migrantu tiesību aizstāvībai un Markosa režīma kolektīvās atmiņas veidošanos, lai pierādītu, ka diasporas veidojas politisku aktivitāšu rezultātā. Sociālās kustības nodrošina svarīgu telpu, lai uzrunātu migrantu dažādās pieredzes un attiecības ar savu dzimteni un tās vēsturi. Būdama nozīmīgs pienesums migrācijas un sociālo kustību studiju starpdisciplinārajam laukam, Nemiernieku kopiena izgaismo, kā cilvēki attīsta kolektīvās identitātes sociālo nemieru laikā.

Šo semināru var apmeklēt ikviens interesents, tādējādi veicinot diskusijas kvalitāti un paplašinot tīklošanās iespējas.

Par lektori

Šarona Madriaga Kvinsāta ir sociālo kustību un migrācijas pētniece un pašlaik socioloģijas asociētā profesore Grinelas koledžā. Viņa ir veikusi šo pētījumu, izmantojot gan kvalitatīvās, gan kvantitatīvās metodes, un publicējusi raktus par plaša spektra tēmām, tostarp migrantu konservatīvismu, diasporu veidošanos, starpvalstu represijām, ziņu rāmjiem un diskursiem par imigrāciju, sieviešu starptautiskajām nevalstiskajām organizācijām, koalīciju veidošanu Pasaules tirdzniecības organizācijā un kustību pret brīvu tirdzniecību. Viņas darbu ir atbalstījis Nacionālais zinātnes fonds, Nacionālā humanitāro zinātņu dotācija, Amerikas universitāšu sieviešu asociācija, Amerikas filozofijas biedrība, Rasela Seidža fonds, Vidējo Rietumu socioloģijas sabiedrība un Āzijas studiju asociācija, un viņu ir augsti novērtējusi Amerikas socioloģijas asociācija, Āzijas Amerikas studiju asociācija un Starptautisko studiju asociācija, piešķirot zinātniskās pētniecības balvas. Viņa ir publicējusi savu pētījumu rediģētos sējumos un akadēmiski recenzētos izdevumos kā, piemēram, Journal of Ethnic and Migration Studies, Mobilization, Ethnic and Racial Studies, Mass Communication and Society, Sociology Compass un Asian Survey.

Vietne

X: @smquinsaat

Satikties virtuāli

sharon_quinsaat.jpg

quinsaat_book.jpg

Moderators

Prof. (Dr. soc.) Miķelis Grīviņš ir RSU tenūrprofesors. Pēdējos desmit gadus pētījis dažādus pārtikas sistēmu aspektus, fokusējoties uz mijiedarbi starp pārtikas apriti un uztura paradumiem, kā arī uz pārtikas politiku un alternatīviem pārtikas avotiem.

mikelis_grivins_sq.png

 Šis pasākums tiek rīkots nolūkā veicināt zināšanu pārnesi un paplašināšanu projekta (R)E-TIES: mobilitātes un cilvēcisko saišu pārvaldība digitāli piesātinātās pasaulēs ietvaros.

Norises vieta

Telpa
RSU Sociālo zinātņu pētniecības centrs

Tā kā Rīgas Stradiņa universitāte ir publiska iestāde, pasākuma laikā jūs varat tikt fotografēts un/ vai filmēts. Fotogrāfijas un video var tikt publicēts universitātes mājaslapā, sociālajos medijos u. tml. Vairāk par savām tiesībām un iespēju iebilst pret šādu datu apstrādi varat uzzināt RSU Privātuma politikā. Ja iebilstat pret personas datu apstrādi, lūdzam par to informēt, rakstot uz rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

As Rīga Stradiņš University (RSU) is a public institution you could be photographed and/or filmed during the event. Your personal data might be used to further the interests of RSU, e.g. for marketing or communication activities (incl. social media coverage). Read more about your rights see the RSU Privacy Policy. Should you have any objections to your personal data being processed please inform us via e-mail at rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

Datums:

Kontaktinformācija