Pārlekt uz galveno saturu

1. martā Latvijas valdība apstiprināja Latvijas atvērtās zinātnes stratēģiju 2021.–2027. gadam. Stratēģijas mērķis ir nodrošināt sabiedrībai, pētniekiem, uzņēmumiem, politikas veidotājiem un citām ieinteresētajām pusēm brīvi pieejamu zinātnisko informāciju (tostarp zinātniskās publikācijas un pētījumu datus) un veicināt jēgpilnu sabiedrības iesaisti zinātniskās pētniecības procesā.

Atvērtās zinātnes stratēģija ir strukturēta, balstoties uz trim pīlāriem:

  1. atvērta piekļuve publikācijām;
  2. FAIR pētniecības dati;
  3. sabiedriskā zinātne.
Darba valoda – angļu.

Šajā semināru ciklā pievērsīsimies aspektiem, kuri tiešā veidā ietekmē pētnieku darbu, jo īpaši stratēģijām atbilstīga datu pārvaldības plāna izstrādei un FAIR principu ieviešanai pētījumu plānošanā, izpildē un izplatīšanā.

Pirmā semināra saturs

1. modulis: Ievads pētniecības datu pārvaldībā (PDP)

Apgūstot šo sadaļu, dalībnieks spēs

  • izprast PDP nozīmi un priekšrocības,
  • uzzināt, kā galvenie PDP dalībnieki var ietekmēt pētniecības gaitu,
  • identificēt dažāda veida pētījumu datus atšķirīgās disciplīnās,
  • izprast, ko sevī ietver PDP, aplūkojot pētniecības datu ciklu,
  • atpazīt Latvijā spēkā esošos likumus PDP jomā.

Par lektoru

sergio_uribe.jpg

Dr. Sergio Uribe pēdējos 22 gadus ir veltījis klīniskajiem un epidemioloģiskajiem pētījumiem. Sergio Uribe ir zobu ķirurgs, ieguvis MSc augšžokļa radioloģijā, medicīnas zinātņu doktors. Patlaban darbojas kā projekta RSU-MikroTik vadošais pētnieks FAIR principu ieviešanā RSU pētnieciskajā darbībā. Dr. Uribe ir RSU Bioinformātikas laboratorijas un Baltijas Biomateriālu ekselences centra vadošais pētnieks. Tāpat Dr. Uribe ieņem asociētā profesora amatu RSU Zobu terapijas un mutes veselības katedrā un Universidad Austral de Chile Valdīvijā, Čīlē.

Šķirklis RSU zinātnes portālā

LinkedIn

sergio[pnkts]uribeatrsu[pnkts]lv (sergio[dot]uribe[at]rsu[dot]lv)

Turpmākie semināri

2. modulis: FAIR principi

Apgūstot šo sadaļu, dalībnieks spēs

  • identificēt galvenos elementus, kas palīdz padarīt pētniecības datus atrodamus (findable), pieejamus (accesible), savietojamus (interoperable) un atkalizmantojamus (reusable),
  • izprast, kā šie galvenie elementi tiek pielietoti dažādās pētniecības disciplīnās un dažādās pētniecības darbplūsmās,
  • spēt nošķirt FAIR datus no atvērtajiem datiem.

3. modulis: Datu pārvaldības plānu (DPP) izveide

Apgūstot šo sadaļu, dalībnieks spēs

  • izprast DPP izstrādes pievienoto vērtību pētniecības projektos,
  • identificēt problēmas projektos saistībā ar PDP,
  • identificēt puses, kurām nepieciešams DPP, uzzināt, kā iesākt DPP izveidi, tostarp, kādus tematus aptvert.

 

Telpa
tiešsaistē, platformā Zoom

Tā kā Rīgas Stradiņa universitāte ir publiska iestāde, pasākuma laikā jūs varat tikt fotografēts un/ vai filmēts. Fotogrāfijas un video var tikt publicēts universitātes mājaslapā, sociālajos medijos u. tml. Vairāk par savām tiesībām un iespēju iebilst pret šādu datu apstrādi varat uzzināt RSU Privātuma politikā. Ja iebilstat pret personas datu apstrādi, lūdzam par to informēt, rakstot uz rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

As Rīga Stradiņš University (RSU) is a public institution you could be photographed and/or filmed during the event. Your personal data might be used to further the interests of RSU, e.g. for marketing or communication activities (incl. social media coverage). Read more about your rights see the RSU Privacy Policy. Should you have any objections to your personal data being processed please inform us via e-mail at rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

Datums:

Kontaktinformācija