Pārlekt uz galveno saturu

Starptautiskais simpozijs Wild Things veicinās starpdisciplināru diskusiju par savvaļu kā kultūras un sociālo praksi, lai apzinātu tās potenciālu ilgtspējīgākai nākotnei.

Atsaucoties uz Džeka Halberstama (Jack Halberstam) jēdzienu “savvaļa” kā alternatīvu formulējumu, atkāpšanos no ierastā un provokāciju, mēs pētām tās intuitīvo saistību ar vairāk-kā-cilvēka pasauli, lai teorētiskajos un empīriskajos pētījumos iezīmētu neierobežotus un neparedzamus scenārijus, kas var rasties sociālo, humanitāro, ekonomikas, vides zinātņu un mākslas mijiedarbībā.

Simpozija mērķis ir kopīgā darbā rast ceļu pie, caur un kopā ar savvaļas produktiem. Aplūkojot ar savvaļu saistīto nozīmju kopumu, simpozija apmeklētāji sniegs savu artavu daudzpusīgas izpratnes veidošanā, koncentrējoties uz apkārtējo vidi, tās identitātēm un tradīcijām. Savvaļa tiks aplūkota kā iztikas un ienākumu avots, kultūras kritikas veids un radošs spēks, kas pārveido sabiedrību.

Linda Boļšakova. From “Biology of Love". Photo by Kristīne Madjare, 2021. Courtesy of the artist. Photo created for the exhibition “Lauka pētījumi”. Curator Aleksejs Beļeckis. The belt displayed in the photo has been wreathed from nettles and plastic bags and is part of a performance outfit.

Linda Boļšakova. No projekta Biology of Love. Fotoattēls: Kristīne Madjare, 2021. Tas uzņemts izstādei Lauka pētījumi. Kurators: Aleksejs Beļeckis. Fotoattēlā redzamā josta ir vīta no nātrēm un plastmasas maisiņiem un ir daļa no performances tērpa
 

Lektori

  • Leanne Townsend, Džeimsa Hatona institūta vecākais pētnieks (Skotija)
  • Lukasz Luczaj, Žešovas Universitātes bioloģijas zinātņu profesors (Polija)
  • Evelina Höglund, Zviedrijas RISE pētniecības institūta pētniece pārtikas procesu dizaina jautājumos (Zviedrija)
  • Rimvydas Laužikas, Viļņas Universitātes Komunikācijas fakultātes digitālā mantojuma profesors (Lietuva)
  • Rainer Peltola, Dabas resursu institūta vecākais zinātnieks (Somija)
  • Hanna Muttilainen, Dabas resursu institūta pētniece (Somija)
  • Rūta Šlapkauskaitė, Viļņas Universitātes asociētā profesore (Lietuva)
  • Marta Maria Wódz, KU Leuven doktorantūras pētniece (Beļģija)
  • Andra Simanova, Latvijas Mikologu biedrība (Latvija)
  • Jana Kukaine, RSU Sociālo zinātņu fakultātes vadošā pētniece (Latvija)
  • Miķelis Grīviņš, RSU zinātnes profesors (Latvija)

Norises vieta

Simpozijs notiks Āgenskalna tirgū, kas ir vēsturiska ēka. Āgenskalna tirgus, kas atvērts kopš 1898. gada, ir lielākais un vecākais tirgus Daugavas kreisajā krastā, un tam ir valsts nozīmes kultūras pieminekļa statuss.

Kontaktpersonas


Simpozijs tiek organizēts projekta RSU iekšējā un RSU ar LSPA ārējā kosolidācija (nr. 5.2.1.1.i.0/2/24/I/CFLA/005) pēcdoktorantūras grantā Augu aģence un laikmetīgā māksla: ilgtspējīgas attiecības ar vairāk-kā-cilvēka pasauli (nr. RSU-PG-2024/1-0003). 

RSU consolidation logo

 

 

Norises vieta

Telpa
Āgenskalna tirgū

Tā kā Rīgas Stradiņa universitāte ir publiska iestāde, pasākuma laikā jūs varat tikt fotografēts un/ vai filmēts. Fotogrāfijas un video var tikt publicēts universitātes mājaslapā, sociālajos medijos u. tml. Vairāk par savām tiesībām un iespēju iebilst pret šādu datu apstrādi varat uzzināt RSU Privātuma politikā. Ja iebilstat pret personas datu apstrādi, lūdzam par to informēt, rakstot uz rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

As Rīga Stradiņš University (RSU) is a public institution you could be photographed and/or filmed during the event. Your personal data might be used to further the interests of RSU, e.g. for marketing or communication activities (incl. social media coverage). Read more about your rights see the RSU Privacy Policy. Should you have any objections to your personal data being processed please inform us via e-mail at rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

Datums: