18. maijs – Starptautiskā muzeju diena ir atgādinājums visai pasaulei, ka muzeji ir nozīmīgi kultūras un tradīciju saglabāšanas, bagātināšanas, savstarpējas sapratnes un sadarbības, miera un ilgtspējīgas attīstības veicinātāji.

RSU Vēstures muzejs pirms vairākiem gadiem sāka tradīciju, aicinot ikvienu Rīgas Stradiņa universitātes studentu, esošos un bijušos docētājus un darbiniekus, kā arī absolventus šajā dienā dāvāt muzejam atmiņas par savu Alma Mater un darba vietu. Kas paliks vēsturē par mūsu laiku, ko īpašu par to atcerēsimies paši un ko stāstīsim nākamajām paaudzēm? Muzejs par to parūpēsies, ja jūs nāksiet talkā!

Aicinām ceturtdien, 18. maijā no pulksten 9.00 līdz 12.00 MITC (Anniņmuižas bulvārī 26A, 012. kabinetā) un no pulksten 13.30 līdz 17.00 Dzirciema ielā 16 (RSU Vēstures muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā, K-102.) nākt ciemos un nodot muzejam nozīmīgas vēstures liecības – priekšmetus un stāstus par RSU.

Īpaši vēlamies aicināt RSU docētājus nodot muzejam lekciju video ierakstus, kas tapuši 2020. gada pavasarī, kad sākās Covid-19 pandēmija un darbs ar studentiem bija jāveic attālinātā režīmā. Ir vērts saglabāt nākamajām paaudzēm ierakstus, kuros, piemēram, lekcijas sākumā var dzirdēt frāzes: “Vai mani dzird, vai visi mani redz, vai mans ekrāns ir redzams?”, “Šī ir mūsu pirmā lekcija onlainā, ceru, ka internets mūs nepievils un viss izdosies …” u. tml. Tas ir laiks, kad vienā pavasarī pilnībā mainījās gadu desmitiem iedibinātā studiju kārtība, un šīs pārmaiņas ir uz palikšanu.

Aicinām arī bagātināt muzeja kolekciju Izcilas personības ar vēstures liecībām par izciliem un studentu mīlētiem docētājiem, kuri ir saistīti ar mūsu augstskolu no 1950. gada līdz mūsdienām, un kolekciju RSU struktūrvienības ar liecībām par laboratorijām un zinātniskajām struktūrvienībām, kā, piemēram, Centrālā zinātniski pētnieciskā laboratorija, kura darbojās Rīgas Medicīnas institūtā / Latvijas Medicīnas akadēmijā (kādreizējie RSU nosaukumi) no 1963. līdz 1993. gadam.

Šajā dienā Vēstures muzeja pastāvīgās ekspozīcijas apmeklētājiem (Dzirciema ielā 16) būs iespēja noklausīties 10 stāstus par RSU simboliem. Ekskursiju sākums plkst. 14.00, 15.00 un 16.00, katra ilgs 45 minūtes.

Norises vieta

Tā kā Rīgas Stradiņa universitāte ir publiska iestāde, pasākuma laikā jūs varat tikt fotografēts un/ vai filmēts. Fotogrāfijas un video var tikt publicēts universitātes mājaslapā, sociālajos medijos u. tml. Vairāk par savām tiesībām un iespēju iebilst pret šādu datu apstrādi varat uzzināt RSU Privātuma politikā. Ja iebilstat pret personas datu apstrādi, lūdzam par to informēt, rakstot uz rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

As Rīga Stradiņš University (RSU) is a public institution you could be photographed and/or filmed during the event. Your personal data might be used to further the interests of RSU, e.g. for marketing or communication activities (incl. social media coverage). Read more about your rights see the RSU Privacy Policy. Should you have any objections to your personal data being processed please inform us via e-mail at rsuatrsu[pnkts]lv (rsu[at]rsu[dot]lv).

Datums: