Pārlekt uz galveno saturu

Resa logo

Pētniecības programmatūras alianse (angļu val. – Research Software Alliance, ReSA) apvieno pasaules pētniecības programmatūras kopienas, lai veicinātu sadarbību, inovācijas un atzītu pētniecības programmatūras un tās izstrādātāju būtisko nozīmi. ReSA vīzija ir nodrošināt, lai pētniecības programmatūra un tās izstrādātāji tiktu atzīti par fundamentālu pētniecības attīstības faktoru visā pasaulē. ReSA koncentrējas uz programmatūru, kas izstrādāta īpaši pētniecības vajadzībām, kā noteikts pētniecības programmatūras FAIR principos.


iscb.jpg

Starptautiskā skaitļošanas bioloģijas biedrība (angļu val. – International Society for Computational Biology, ISCB), kas dibināta 1997. gadā, ir vadošā pasaules organizācija, kas nodarbojas ar skaitļošanas bioloģijas un bioinformātikas attīstību. ISCB ir vairāk nekā 4000 biedru, kas pārstāv dažādas jomas, tostarp pētniekus, praktiķus un studentus, un tai ir izšķiroša nozīme sadarbības un zināšanu apmaiņas veicināšanā zinātnieku aprindās. Tās misija ir vērsta uz pētniecības, apmācības un iekļaujošas kopienas veidošanas veicināšanu, vienlaikus atblastot atvērtās piekļuves zinātni.


workflows-community-logo-horizontal.png

Darbplūsmu kopienas iniciatīva (angļu val. – Workflows Community Initiative, WCI) ir sadarbības centieni, kuru mērķis ir uzlabot kopienu, kas saistīta ar skaitļošanas darbplūsmām, koncentrējoties uz viegli atrodamu, pieejamu, sadarbspējīgu un atkārtoti izmantojamu (angļu val. – Findable, Accessible, Interoperable, and Reusable, FAIR) digitālo objektu principiem. WCI ir veltīta tam, lai uzlabotu darbplūsmu izstrādi un ieviešanu, nosakot skaidrus mērķus un veicinot sadarbību starp ieinteresētajām pusēm. Iniciatīvas mērķis ir definēt FAIR principus, kas noteiktu visu darbplūsmu dzīves ciklu no sākotnējās specifikācijas līdz izpildei. Turklāt ir paredzēts izveidot metriku šo darbplūsmu novērtēšanai, nodrošinot praktiski pielietojamus kritērijus, lai novērtētu darbplūsmu atbilstību FAIR principiem. RSU Bioinformātikas grupa aktīvi piedalās WCI sanāksmēs, iesaistoties diskusijās par FAIR skaitļošanas darbplūsmām.


elixir.png

Eiropas dzīvības zinātņu infrastruktūras bioloģiskajai informācijai konsorcijs (angļu val. – European Life Sciences Infrastructure for Biological Information Consortium, ELIXIR) ir starpvaldību organizācija, kas apvieno dzīvības zinātņu resursus no visas Eiropas, iekļaujot zinātniekus no vairāk nekā 240 pētniecības institūtiem 21 dalībvalstī un trīs novērotājvalstīs, kā arī Eiropas Molekulārās bioloģijas laboratorijas Eiropas Bioinformātikas institūtu (angļu val. – European Molecular Biology Laboratory's European Bioinformatics Institute, EMBL-EBI). Tās galvenais mērķis ir atvieglot piekļuvi dzīvības zinātņu datiem un to analīzi, palielinot pētniecības ietekmi uz sabiedrības veselību, vidi un ekonomiku. RSU Bioinformātikas grupa aktīvi strādā, lai Latvija pievienotos ELIXIR, vispirms kā novērotājvalsts un vēlāk kā pilntiesīga dalībvalsts, ar mērķi stiprināt mūsu ieguldījumu šajā nozīmīgajā Eiropas iniciatīvā.