Reperfūzijas laika samazināšana akūta išēmiska insulta pacientiem (MDR in AIS)

Projekta/līguma nr.
ES RTD/2024/15
Projekta finansējums
1 972 054,50 EUR, tajā skaitā 288 000 EUR RSU budžets
Projekta vadītājs
Projekta īstenošana
04.03.2024. - 03.03.2027.

Šī pētījuma mērķis ir uzlabot akūta išēmiska insulta (AIS) pacientu, kuriem var veikt mehānisko trombektomiju (MT), aprūpi slimnīcā, līdz minimumam samazinot laiku “no durvīm līdz reperfūzijai”.

Apraksts

Galvenie mērķi ir saīsināt laika intervālu no pacienta ierašanās slimnīcā līdz reperfūzijas terapijas uzsākšanai un novērtēt racionalizētās darba plūsmas efektivitāti un drošību. Ierosinātā pieeja paredz apiet neatliekamās palīdzības nodaļu (NMP) un tieši nosūtīt atbilstošus AIS pacientus uz Intervencionālās neiroradioloģijas nodaļu, vienlaikus izmantojot telemedicīnas sistēmu reāllaika informācijas apmaiņai starp insulta komandu.

Projektā plānotas šādas aktivitātes:

1. Nodrošināt projekta īstenošanai nepieciešamo datu pārvaldi, ētisku un drošu datu apstrādi, pārvaldību un uzglabāšanu.
  2. Nodrošināt stacionārās darbplūsmas un retrospektīvo datu izvērtējumu.
  3. Izstrādāt standartizētu ceļu AIS pacientiem, lai racionalizētu slimnīcas darbplūsmu.
  4. Definēt pētījuma kritērijus un apkopot datus, izstrādāt standartizētus datu apkopošanas protokolus.
  5. Atlasīt konfidencialitātes telemedicīnas programmatūru, kas ir piemērota un saderīga ar valsts vadlīnijām.
  6. Veikt statistikas analīzi un rezultātu apstrādi.
  7. Novērtēt racionalizētā AIS pārvaldības ceļa ekonomisko ilgtspēju un ieguvumus.
  8. Izplatīt projekta rezultātus, izstrādāt iegūto datu izmantošanas plānu, izveidot informācijas klātbūtni tiešsaistē.

Projekta vadošais partneris:

• Sjenas universitāte (Itālija)

Projekta partneri:

• Toskānas dienvidaustrumu reģiona vienotā veselības aprūpes iestāde (Itālija)
  • Lozannas Universitātes slimnīca (CHUV) (Šveice)
  • Andalūzijas Sabiedriskais veselības un biomedicīnas pētniecības fonds Malagā (Spānija)
  • Rīgas Stradiņa universitāte (Rīga, Latvija)
  • SYNYO uzņēmums (Austrija)