Anestēzijas aprūpe (LF_305)
Īsumā par studiju kursu
Mērķis
Sniegt teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas par anestēzijas aprūpes principiem, anestēzijas etapiem, veidiem, metodēm, operācijas un anestēzijas risku visu vecumu grupu pacientiem
Priekšzināšanas
Nepieciešamas priekšzināšanas, kas apgūtas iepriekšējos studiju gados par aprūpes procesu pacientiem internajā medicīnā un ķirurģijā, klīnisko farmakoloģiju, anatomiju, fizioloģiju un vispārējo patoloģiju, klīniskiem laboratoriskiem izmeklējumiem, ārstnieciskām un diagnostiskām procedūrām stacionētiem un ambulatoriem pacientiem atbilstoši klīniskiem procedūru standartiem, par kardiopulmonālās reanimācijas pamatalgoritmu, šoka pamatelementiem.
Rezultāti
Studiju kursa apguves rezultātā studenti iegūs zināšanas par anestēzijas veidiem un etapiem, to komponentiem dažādu orgānu sistēmu invazīvo operāciju, procedūru laikā. Spēs definēt un aprakstīt pacientu anestēzijas aprūpes plānošanu, sniegšanu un aprūpes rezultātu izvērtēšanu anestēzijas etapā. Spēs organizēt anestēzijas aprūpi izmantojot mūsdienu zāļu vielas un mūsdienu tehnoloģisko nodrošinājumu. Mācēs aprakstīt, parādīt un dokumentēt pacienta klīniskā stāvokļa novērtējumu, kā arī veikt situācijas analīzi sistematizējot iegūtos datus. Iegūs zināšanas kā demonstrēt individuālu attieksmi pret pacientu/klientu, balansēti pieliet anestēzijas aprūpes vadlīnijas un radošu, kritisku pieeju katrā klīniskā gadījumā.
Studiju kursa apguves rezultātā studenti pratīs plānot, veikt, novērtēt, analizēt un dokumentēt pacientu pirmsoperācijas, anestēzijas, agrīno pēcoperācijas aprūpi. Pratīs sagatavot un izmantot mūsdienu tehnoloģijas anestēzijas praktiskai nodrošināšanai. Spēs efektīvi demonstrēt, veikt un nodrošināt ārstnieciskās un diagnostiskās procedūras, dozētu medikamentozo aprūpi drošai anestēzijas nodrošināšanai. Spēs identificēt un novērst anestēzijas komplikācijas, organizēt un demonstrēt anestēzijas aprūpes nepārtrauktību, uzņemties atbildību par saviem lēmumiem un rīcību anestēzijas aprūpes laikā.
Par anestēzijas aprūpes procesa nodrošināšanu visu vecumu grupu pacientiem. Novērtēt, izstrādāt, analizēt un pamatot vispārējo, specifisko anestēzijas aprūpi. Izstrādāt anestēzijas aprūpes rīcības taktiku, sakārtot un klasificēt anestēzijas aprūpes prioritātes. Paredzēt un pārbaudīt anestēzijai nepieciešamo aprīkojumu, tehnoloģijas, laiku un resursus visu veidu anestēzijas nodrošināšanai. Integrēt anestēzijas aprūpē invazīvās / neinvazīvās pacientu vitālo funkciju monitorēšanas metodes un tehnoloģijas. Analizēt un interpretēt hemodinamikas rādītājus, laboratoriskos rādītājus un attiecināt tos uz konkrētu klīnisko situāciju. Plānot un nodrošināt precīzu un drošu medikamentozo terapiju, transfūzijas. Novērtēt veikto anestēzijas aprūpes procesu, nepieciešamības gadījumā izveidot jaunu rīcības taktiku un saskaņot to ar citiem anestēzijas aprūpē iesaistītiem dalībniekiem. Profesionāli argumentēt, pamatot veikto aprūpi. Paredzēt informācijas sniegšanu pacientiem un viņu ģimenēm par aprūpes aspektiem, atbilstoši anestezioloģijas struktūrvienību specifikai.