Austrumeiropas un Dienvidkaukāza valstis starp ES Austrumu partnerību un citiem (ģeo)politiskajiem projektiem (PZK_169)
Īsumā par studiju kursu
Mērķis
Nodrošināt studentus ar zināšanām, konceptiem un analītiskajiem instrumentiem, kas ļaus viņiem izprast sešu Austrumeiropas un Dienvidkaukāza valstu (Armēnijas, Azerbaidžānas, Baltkrievijas, Gruzijas, Moldovas, Ukrainas) attīstību plašākā reģionālā kontekstā. Stimulēt kritisko domāšanu par sešu valstu un ES Austrumu partnerības (AP) politikas pašreizējo attīstību un nākotnes trajektorijām, sasaistot to ar plašākām debatēm politikas zinātnē, kā piemēram demokratizācija un reģionālisms.
Priekšzināšanas
Vispārīgas zināšanas par teorijām un metodēm starptautisko attiecību jomā, kā arī pamatzināšanas par Krieviju, ASV un Eiropas Savienību.
Rezultāti
Izmantojot studiju kursā iegūtās padziļinātās zināšanas par Austrumeiropas un Dienvidkaukāza valstu attīstību un darbību ES un Krievijas veidotajos sadarbības formātos un organizācijās, studenti salīdzinās Austrumeiropas un Dienvidkaukāza valstu iekšpolitiskos un ārpolitiskos izaicinājumus starp dažādiem varas centriem.
Studenti salīdzinās un izvērtēs ES un Krievijas piedāvāto sadarbības formātu priekšrocības un trūkumus, kā arī to savstarpējo mijiedarbību. Studenti salīdzinās funkcionālisma, neofunkcionālisma, transakcionālisma un federālisma skaidrojumos reģionālās integrācijas projektu kontekstā.
Strādājot grupā, studējošie izvēlēsies, lasīs un kritiski izvērtēs zinātnisko literatūru, pamatos savu literatūras izvēli, interpretāciju un analīzi grupas biedriem par Austrumeiropas un Dienvidkaukāza valstu vēsturisko attīstību un tās ietekmi uz sadarbību ar ES, to raksturojošiem faktoriem.
Izstrādājot individuālus un grupu darbus, studējošie mutvārdos un rakstiski identificēs, salīdzinās un novērtēs alternatīvus argumentus un viedokļus, formulēs, skaidros un pamatos savu viedokli par dažādās vērtību sistēmās balstītiem reģionālās sadarbības un integrācijas projektiem.
Studējošie izstrādās referātu, balstoties starpdisciplinārā zinātniskajā literatūrā, analizējot Austrumeiropas un Dienvidkaukāza valstu iespējas un izaicinājumus ES Austrumu partnerības ietvarā un Krievijas centrētos reģionālas nozīmes projektos.
Studējošie novērtēs kompleksu problēmu starpdisciplināro raksturu un kombinēs dažādu nozaru pētniecības rezultātus un metodes analizējot kompleksas problēmas pielietošanai profesionālajā, akadēmiskajā un uzņēmējdarbības vidē. Šīs kompetences nebūs ierobežotas vien attiecībā uz apskatāmajiem reģionālajiem un globālajiem spēlētājiem, bet arī uz citiem reģioniem un citiem globāliem spēlētājiem gan Eirāzijas, gan citos kontinentos.