Pārlekt uz galveno saturu

Īsumā par studiju kursu

Kredītpunkti / ECTS:2 / 3
Kursa vadītājs:Edgars Koroņevskis
Studiju tips:Pilna laika
Līmenis:1. cikla (Bakalaura)
Mērķauditorija:Komunikācijas zinātne; Politikas zinātne
Valoda:Latviešu
Studiju kursa aprakstsPilns apraksts, Pilna laika
Zinātnes nozare:Politikas zinātne

Mērķis

Izpratnes veidošana par digitālo tehnoloģiju lomu demokrātiskos procesos: analizēt, kā internets, sociālie mediji un citas digitālās platformas ietekmē politiskās debates, vēlēšanu procesus un pilsoniskās līdzdalības veidus.
Kritiskās domāšanas attīstīšana: veicināt studentu spēju kritiski izvērtēt digitālo tehnoloģiju pozitīvos un negatīvos aspektus, tostarp dezinformāciju, "viltus ziņas", datu privātumu un digitālo plaisu.
Analītisko spēju pilnveide: attīstīt studentu analītiskās spējas, pētot dažādus piemērus par digitālo tehnoloģiju ietekmi uz demokrātiskiem procesiem dažādās valstīs, it īpaši Eiropā.
Politisko tehnoloģiju izpratne: nodrošināt studentiem zināšanas par politisko tehnoloģiju attīstību un to, kā tās izmanto politiskās kampaņās un valsts pārvaldē.
Pilsoniskās līdzdalības izpratne digitālajā vidē: apmācīt studentus saprast un veicināt efektīvu pilsonisko līdzdalību, izmantojot digitālās tehnoloģijas.

Priekšzināšanas

Lai sekmīgi apgūtu šo kursu, studentiem vajadzētu būt šādām priekšzināšanām un prasmēm:
Pamatzināšanas par demokrātijas principiem: demokrātijas teorija, demokrātiska pārvaldes sistēma un līdzdalības loma demokrātijā.
Informācijas tehnoloģiju prasmes: vispārējas IT prasmes, ieskaitot pamata izpratni par sociālajiem medijiem, digitālajiem rīkiem un platformām.
Kritiskā domāšana: spēja veikt kritisku informācijas analīzi un argumentēt savu viedokli, kā arī spēja identificēt un izvērtēt uzticamu informācijas avotu ticamību.

Rezultāti

Zināšanas

Šī kursa ietvaros studenti apgūs nepieciešamās zināšanas par digitālo tehnoloģiju nozīmi un pielietojumu politisko procesu īstenošanā un ietekmēšanā.

Prasmes

Šī kursa ietvaros studenti apgūs nepieciešamās iemaiņas patstāvīgam informācijas novērtējumam, izvērtējot uzticamību avotam, kā arī izprast digitālo tehnoloģiju ietekmi uz procesiem demokrātijā un sabiedrības līdzdalības veicināšanā.

Kompetences

Studenti spēj pielietot jauniegūtās zināšanas, digitālo tehnoloģiju izmantošanai ikdienas darbā un demokrātisko procesu izpētei un novērtējumam.

Plānojums

Kursa plāns patreiz nav pieejams.