Eiropas tiesības (PZK_008)
Īsumā par studiju kursu
Mērķis
Studiju kursa „Eiropas tiesības” mērķis ir iepazīstināt studējošus ar pamatzināšanām Eiropas Savienības (ES) tiesību jomā un to piemērošanu profesionālajā jomā, vienlaikus, sniegt ieskatu jomu regulējošajos tiesību aktos, tiesu praksē, kā arī attīstīt prasmi iegūtās zināšanas izmantot kopsakarībā, saskatīt problēmjautājumus un piedāvāt noteiktus risinājumus, dot teorētisku un praktisku izpratni par ES tiesībām.
Priekšzināšanas
Vispārīgā tiesību teorija.
Rezultāti
Studiju kursa apguves rezultātā studējošie būs guvuši pamatzināšanas par aktualitātēm ES tiesību jomā, tiesiska rakstura problēmām ES tiesību jomā. Studējošie iegūtās zināšanas varēs izmantot par pamatu turpmākiem pētījumiem ES tiesību studijās. Tāpat studiju kursa apguves rezultātā studējošie spēs iekļaut un apkopot dažādu tiesību apakšnozaru zināšanas ES tiesību nozarē, kā arī dot ieguldījumu jaunu zināšanu radīšanā pētniecībā un profesionālajā darbībā.
Studiju kursa apguves rezultātā studējošie prot identificēt problēmas ES tiesību jomā. Prot pielietot attiecīgās tiesību normas konkrētu tiesisko situāciju risināšanā, analizēt problēmjautājumus un dot tiem patstāvīgu un motivētu novērtējumu, piedāvāt situācijas risinājumu. Zina ES tiesību avotus utt. Spēj kritiski analizēt ES tiesību aspektus un to nozīmi integrācijas procesā ES; analizēt un izmantot ES tiesu praksi; patstāvīgi analizēt ar ES tiesībām saistītus problēmjautājumu; izvērtēt ES tiesību attīstības tendences.
Studenti spēs izmantot ES tiesas praksi; patstāvīgi piemērot ES tiesību avotus dažādu konfliktsituāciju atrisināšanai; izmantot zināšanas par ES tiesībām argumentējot savu viedokli debatēs un diskusijās. Papildus studenti varēs aizstāvēt savu viedokli risinot kāzusus, diskutēt par ES tiesību problemātiku un aktuālo tiesu praksi, sadarboties ar studentiem piedaloties debatēs par ES tiesību aktualitātēm.
Studējošie spēj patstāvīgi analizēt un identificēt problēmjautājumus ES tiesību jomā. Patstāvīgi iegūt, atlasīt un analizēt nepieciešamo informāciju konkrētā jautājumā, kā arī veikt teorētiskā un praktiskā rakstura analīzi un pētniecību. Studējošie māk piemērot zināšanas un prasmes profesionālajā darbībā, patstāvīgi paaugstināt savu kvalifikāciju, analizēt informāciju par ES tiesībām, sniegt priekšlikumus problēmjautājumu uzlabošanai, identificēt un analizēt praksē aktuālos problēmjautājumus.