Konstitucionālās tiesības un tiesību teorija (JF_388)
Īsumā par studiju kursu
Mērķis
Veidot izpratni par konstitucionālo tiesību un tiesību teorijas principiem, avotiem, institūtiem, normām un Latvijas konstitucionālo iekārtu.
Iepazīstināt studējošos ar tiesību teorijas pamatiem. Veicināt studējošo prasmi patstāvīgi analizēt juridiskos procesus, vienlaikus izskaidrojot tiesību teorētisko bāzi un pamatus, tiesību būtību un funkcijas, uzmanību pievēršot publiskajām un privātajām tiesībām.
Priekšzināšanas
Ievads tiesību zinātnē, tiesību vēsture.
Rezultāti
Studējošie izprot konstitucionālo tiesību principus, avotus, institūtus, valsts varas dalīšanas principus, Latvijas konstitucionālo iekārtu. Izprot tiesību teorijas vispārīgos principus un tiesību normu sistēmu, kura regulē cilvēka stāvokli sabiedrībā un valstī, tiesību teorijas pamatus.
Studējošie spēj izteikt un argumentēt savu viedokli par valsts varas realizācijas konstitucionālajiem jautājumiem.
Analizēt, sintezēt un izvērtēt tiesību teorijas pamatjautājumus, kā arī risināt praktiska rakstura jautājumus. Prot zināšanas pielietot praksē – identificēt un risināt praktiska rakstura problēmas, kas saistītas ar tiesību teorijas jautājumiem.
Komunikācijas prasmes – spēt komunicēt par tiesību teorijas jautājumiem. Spēt komunicēt par tēmu, lietojot atbilstošo terminoloģiju.
Spēja piemērot tiesību iztulkošanas metodes, spēja izmantot zināšanas un prasmes profesionālajā un personīgajā attīstībā. Tiesību normu piemērošana (tiesību teorijā un citās nozarēs) ne tikai “mehāniski”, bet atbilstoši sabiedrības interesēm un prioritātēm, tādā veidā sintezējot prasmes strādāt ar normatīvo aktu bāzi un tiesību izpratni kopumā. Piedāvāt ne tikai formālus tiesību nozares problēmjautājumu risinājumus, bet rast tādus risinājumus, kas kalpotu sabiedrības (vietējās kopienas) vēlmēm un prioritātēm, kā arī uzlabotu valsts pārvaldi kopumā.