Pārlekt uz galveno saturu

Īsumā par studiju kursu

Kredītpunkti / ECTS:5 / 7.5
Līmenis:2. cikla (Maģistra)
Mērķauditorija:Politikas zinātne
Studiju kursa aprakstsPilns apraksts
Zinātnes nozare:Politika

Mērķis

Sniegt zināšanas par Krievijas-Ķīnas partnerības galvenajiem aspektiem; sniegt ieguldījumu studentu analītisko prasmju attīstībā, piedāvājot instrumentus lielvaru attiecību analīzei Eirāzijā.

Priekšzināšanas

Vispārīgas zināšanas par Starptautisko attiecību teorijām un metodēm, kā arī pamatzināšanas par Krieviju un Ķīnu.

Rezultāti

Zināšanas

Izmantojot studiju kursā iegūtās padziļinātās zināšanas par Krievijas un Ķīnas sadarbības dinamiku vēsturiskā un mūsdienu kontekstā, studējošie ilustrēs dažādu iekšpolitisko un ārpolitisko faktoru ietekmi uz Krievijas un Ķīnas sadarbību.
Balstoties literatūras analīzē par vēsturisko un aktuālo abu valstu attiecībās, studējošie raksturos Krievijas militāro un politisko varu, kā arī Ķīnas ekonomisko varu un aizvien vairāk būtisko ekonomisko un politisko varu. Studenti skaidros ne vien šo valstu mijiedarbību, bet arī mijiedarbības ietekmi uz citiem reģioniem, jo īpaši Centrālāziju.

Prasmes

Studējošie izvēlēsies patstāvīgā darba tēmai atbilstošu zinātnisko literatūru par Krievijas un Ķīnas sadarbību vēsturiskā un mūsdienu kontekstā.
Studējošie kritiski izvērtēs zinātniskajā literatūrā paustās idejas un diskutēs par šo ideju interpretāciju kolēģu prezentācijās.
Izstrādājot patstāvīgo darbu, studējošie sniegs pārskatu Krievijas-Ķīnas partnerības attīstības perspektīvām un izaicinājumiem un veiks šo attiecību problēmsituāciju kritisku analīzi.

Kompetences

Studenti kritiski un visaptveroši izvērtēs un argumentēti skaidros dažādu faktori ietekmi uz Krievijas-Ķīnas partnerību un līdz ar to abu mijiedarbības ietekmēto reģionu attīstību. Studenti radīs rekomendācijas un jaunas idejas par Krievijas-Ķīnas sadarbības attīstības scenārijiem profesionālajā, akadēmiskajā un uzņēmējdarbības vidē. Šīs kompetences būs pielietojamas arī citu jautājumu analīzē, it īpaši divu daļēji līdzvērtīgu, bet vienlaikus atšķirīgu varas centru mijiedarbībā.
Kontrastējot dažādu valstu pieredzes un izvēlētos modeļus, studējošie praksē demonstrēs izpratni par salīdzinošās politikas metodēm.