Krievijas politikas mijiedarbība ar reliģiju (pzk_183)
Īsumā par studiju kursu
Mērķis
Izpētīt, analizēt un aprakstīt reliģijas lomu Krievijas iekšpolitikā un ārpolitikā; sniegt studentiem informāciju un vadlīnijas, t.i. prasmju kopumu, metodes un avotus turpmākiem Krievijas iekšpolitikas un ārpolitikas pētījumiem.
Priekšzināšanas
Pamatzināšanas par starptautisko attiecību metodēm un teorijām, kā arī vispārīgas zināšanas par Krieviju un reliģijām, īpaši par kristietību, islāmu un budismu.
Rezultāti
Studenti vērtēs galvenos Krievijas reliģijas veidus un to vēsturisko attīstību. Analizēs to, kā reliģija ietekmē Krievijas politisko dzīvi un procesus gan caur vēsturisko prizmu, gan mūsdienām. Studenti pretnostatīs un atšķirs reliģisko domāšanu noteicošos faktorus, to ietekmi uz sabiedrību, politiku, ekonomiku, kultūru un sociālajiem procesiem.
Studenti patstāvīgi izstrādās analītiskas izpētes par reliģijas nākotni Krievijā un/vai tās ietekmi uz Krievijas īstenoto politiku, kritiski atlasot informācijas avotus, prezentējot savus secinājumus un debatējot atbilžu un jautājumu sesijās. Studenti argumentēti un padziļināti skaidros reliģijas ietekmi uz Krievijas sabiedrību un veiks vēsturisko problēmsituāciju kritisku analīzi.
Studenti izvērtēs un pamatos reliģijas lomu Krievijas iekšpolitikā un ārpolitikā. Studenti modelēs iespējamos nākotnes scenārijus attiecībā uz reliģijas lomu Krievijā un tās sabiedrībā. Tāpat studenti rekomendēs jaunas idejas par iespējamo Krievijas attiecību veidošanas modeli attiecībās starp reliģiskajām organizācijām un valsts pārvaldes iestādēm.