Kursa vadītājs:Edijs Vāvers
Mērķauditorija:Ārstniecība; Farmācija
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna

Iepazīstināt doktorantus ar izmēģinājuma dzīvnieku izmantošanu zinātniskajos pētījumos – teorētiskie, ētiskie un tiesiskie aspekti. Sniegt priekšstatu par laboratorijas dzīvnieku zinātni, regulējošo likumdošanu, dzīvnieku eksperimentu dizainu, dzīvnieku labturību. Iepazīstināt ar ētiskajām normām un alternatīvajām metodēm dzīvnieku izmantošanai.

Farmakoloģija, fizioloģija, bioloģija, anatomija, ķīmija.

Sekmīgi izpildot studiju kursa prasības, iegūtās zināšanas ļaus:
• kritiski izvērtēt zinātniskajā literatūrā publicēto pētījumu, kas saistīti ar laboratorijas dzīvnieku izmantošanu, rezultātus un izvēlēto metožu atbilstību to iegūšanai;
• izprast dzīvnieku eksperimentu lomu jaunu zāļu līdzekļu izstrādē.
Apgūtais kurss sniegs zināšanas par atbildību, izmantojot laboratorijas dzīvniekus, 3R principiem un alternatīvajām metodēm dzīvnieku izmantošanai.

Pēc sekmīgas kursa apgūšanas studenti pratīs:
• patstāvīgi analizēt zinātnisko literatūru par pētījumiem, kas saistīti ar laboratorijas dzīvnieku izmantošanu;
• izmantot brīvpieejas rīkus eksperimentu plānošanā (grupu izmēra aprēķināšana un randomizācija) un analizēt dzīvnieku eksperimenta dizainu.

Sekmīga kursa apgūšana studentiem sniegs vispārīgu priekšstatu par laboratorijas dzīvnieku izmantošanu zinātniskajos pētījumos un ieskatu dzīvnieku eksperimentu plānošanā. Spēja izvērtēt zinātniskajā literatūrā publicēta pētījuma iegūto rezultātu kvalitāti, no dzīvnieku ētiskas un racionālas izmantošanas viedokļa.

Plānošanas periods:2024. gada rudens semestris
Brīvās izvēles studiju kursi, C-kursi 1Free choice