Kursa vadītājs:Ilze Sokolovska
Studiju tips:Nepilna laika, Pilna laika
Līmenis:1. cikla (Bakalaura)
Mērķauditorija:Tiesību zinātne; Civilā un militārā aizsardzība
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Tiesību zinātnes; Kriminālistika un operatīvās darbības teorija

Sniegt teorētiskās zināšanas par notikuma vietas apskates taktiskajiem aspektiem un nostiprināt praktiskās iemaņas dažādu noziedzīgu nodarījumu notikuma vietas apskates veikšanā. Sniegt teorētiskās zināšanas un nostiprināt praktiskās iemaņas sākotnējās informācijas ieguvē, notikuma vietas apskatei nepieciešamo resursu apzināšanā un nodrošināšanā un notikuma vietas apskates dokumentēšanā.

Nepieciešamas priekšzināšanas Kriminālprocesā, Kriminālistiskā tehnikā.

Students spēs demonstrēt studiju kursā apgūtās pamata un specializētās zināšanas, no kurām daļa zināšanu atbilst attiecīgās zinātnes nozares augstāko sasniegumu līmenim. Students būs ieguvis zināšanas par sākotnējās informācijas ieguvi un notikuma vietas apskatei nepieciešamajiem materiāliem un tehnisko nodrošinājumu, pārzinās notikuma vietas apskates metodes un notikuma vietas apskates dokumentēšanu. Students spēs demonstrēt teorētiskās zināšanas dažāda veida lietisko pierādījumu fiksēšanā un izņemšanā notikuma vietā. Studentam būs teorētiskās zināšanas par atsevišķu noziedzīgu nodarījumu notikuma vietas apskates īpatnībām.

Students spēs pastāvīgi strukturēt savu mācīšanos, analizēt savu zināšanu līmeni un to racionāli papildināt, atlasīt un izvērtēt literatūras avotus un spēs izkopt zinātniski-pētnieciskās iemaņas. Students spēs pielietot zinātnisku pieeju un praktiskās iemaņas veicot nepieciešamos sagatavošanās darbus notikuma vietas apskates uzsākšanai, iegūstot sākotnējo informāciju par notikumu, apzinot un pielietojot nepieciešamo materiāli-tehnisko bāzi, notikuma vietas un tajā esošo pēdu un objektu fiksēšanai, izņemšanai un notikuma vietas apskates dokumentēšanai.

Students, izmantojot iegūtās teorētiskās zināšanas un prasmes, spēs patstāvīgi iegūt sākotnējo informāciju par notikumu, to izanalizēt un patstāvīgi pieņemt argumentētu lēmumu par konkrētas notikuma vietas apskates veikšanai nepieciešamo materiāli-tehnisko nodrošinājumu. Izmantojot iegūtās teorētiskās zināšanas un prasmes, students spēs pastāvīgi izvērtēt un pieņemt lēmumu par piemērotākās notikuma vietas apskates metodies izvēli. Pielietojot iegūtās teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas, students patstāvīgi spēs veikt notikuma vietas un tajā esošo objektu fiksēšanu pielietojot dažādus fiksēšanas paņēmienus. Students, izmantojot iegūtās teorētiskās zināšanas un prasmes, spēs patstāvīgi veikt notikuma vietas apskati, ņemot vērā atsevišķu noziedzīgu nodarījumu notikuma vietas apskates īpatnības. Pielietojot teorētiskās zināšanas un prasmes, students spēs izņemt dažāda veida pēdas un objektus, kā arī veikt notikuma vietas apskates dokumentēšanu.

Plānošanas periods:2024. gada rudens semestris
Policijas darbs, PDida 3BakalaursIerobežota izvēle
Policijas darbs, PDNida 3BakalaursIerobežota izvēleAelita Zīle, Artūrs Romanovskis