Operatīvās darbības tiesiskais regulējums Latvijā un ārvalstīs (JF_434)
Īsumā par studiju kursu
Mērķis
Sniegt studentiem zināšanas par operatīvo darbību kā tiesisko darbību, kas cita starpā vērsta uz informācijas ieguvi noziedzīgu nodarījumu novēršanai un atklāšanai ekonomikā, un attīstīt prasmes Operatīvās darbības likuma normu piemērošanā praktiskajā darbībā, veicot operatīvās darbības procesu. Sniegt studentiem zināšanas par operatīvās darbības rezultātā iegūtās informācijas izmantošanas veidiem un attīstīt prasmes par tās virzību kriminālprocesa uzsākšanai, izmeklēšanas un speciālo izmeklēšanas darbību veikšanai, kā arī izmantošanai pierādīšanā.
Priekšzināšanas
Bakalaura grāds vai otrā līmeņa augstākā profesionālā izglītība radniecīgajās nozarēs (ekonomikā, finansēs, komerczinībās, vadībzinībās, vai tiesībās) un ne mazāk kā 2 gadus pieredze darbā valsts vai pašvaldību iestādēs, tiesībsargājošās iestādes vai arī ir atbilstoša darba pieredze uzņēmējdarbībā.
Rezultāti
Studenti iegūst teorētiskās zināšanas par operatīvās darbības principiem, metodēm un pasākumiem, sadarbības iespējām, kā arī institucionālo sistēmu starptautiskā un nacionālā līmenī noziedzīgu nodarījumu ekonomikā novēršanā un apkarošanā.
Studenti prot sagatavot nepieciešamos dokumentus, lai īstenotu operatīvās darbības pasākumus, lai iegūtu un/vai apmainītos ar nepieciešamo informāciju starptautiskā līmenī, kā arī virzītu operatīvās darbības pasākumos, iegūtu informāciju izmantošanai kriminālprocesā.
Studenti spēj izmantot iegūtās zināšanas un informāciju, lai praktiskajā darbībā, kas vērsta uz ekonomikā izdarāmo noziedzīgu nodarījumu novēršanu un atklāšanu, pareizi piemērotu Operatīvās darbības likuma normas.