Pārejas tiesiskums post-post-padomju telpā un ap to (PZK_178)
Īsumā par studiju kursu
Mērķis
Sniegt vispārējas zināšanas par pārejas tiesiskumu: tā mērķiem, mehānismiem, to piemērošanu; attīstīt spējas analizēt pārejas tiesiskuma procesus, izmantojot vēsturisko un aktuālo procesu pieredzi.
Priekšzināšanas
Vispārīgas zināšanas par politiskajiem procesiem pasaulē XX – XXI gs.
Rezultāti
Izmantojot studiju kursā iegūtās padziļinātās zināšanas par pārejas tiesiskumu un tā specifiku post-post-padomju telpā, studenti salīdzinās dažādus pārejas tiesiskuma mehānismus, analizēs to izvēles pamatojumu un rezultātus.
Balstoties literatūras analīzē par vēsturisko un aktuālo pārejas procesu pieredzi, studējošie raksturos pārejas tiesiskuma procesus un to ietekmi uz pašreizējām tiesiskajām dilemmām, piemēram, dalīta īpašuma jautājumos.
Studējošie izvēlēsies patstāvīgā darba tēmai atbilstošu zinātnisko literatūru.
Studējošie kritiski izvērtēs zinātniskajā literatūrā paustās idejas un diskutēs par šo ideju interpretāciju kolēģu prezentācijās.
Izstrādājot patstāvīgo darbu, studējošie salīdzinās un pretstatīs dažādu valstu izvēlētos pārejas tiesiskuma mehānismus.
Analizējot starpdisciplināru literatūru un izstrādājot patstāvīgo darbu, studējošie integrēs dažādu nozaru (politikas un tiesību zinātnes, vēstures) atziņas un metodes, stiprinot starpdisciplināras pētniecības kompetences.
Kontrastējot dažādu valstu pieredzes un izvēlētos modeļus, studējošie praksē demonstrēs izpratni par salīdzinošās politikas metodēm.