Kursa vadītājs:Aelita Zīle
Studiju tips:Nepilna laika, Pilna laika
Līmenis:1. cikla (Bakalaura)
Mērķauditorija:Civilā un militārā aizsardzība; Tiesību zinātne
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Tiesību zinātnes; Kriminālistika un operatīvās darbības teorija

Sniegt teorētiskās zināšanas un nostiprināt praktiskās iemaņas, drošības pasākumu ievērošanai, nepieļaujot kontaminācijas riskus notikuma vietas apskatē. Sniegt teorētiskās zināšanas par pēdu veidošanās dabaszinātnisko pamatu un pēdu veidošanās mehānismu. Sniegt teorētiskās zināšanas un nostiprināt praktiskās iemaņas darbā ar dažāda veida lietiskajiem pierādījumiem notikuma vietā, veicot to meklēšanu, fiksēšanu, izņemšanu un dažāda veida salīdzinošo paraugu izņemšanā, pielietojot tam nepieciešamos tehniskos līdzekļus un materiālus. Sniegt teorētiskās zināšanas un nostiprināt praktiskās iemaņas personu kriminālistiskā raksturojuma izveidē un fotoattēlu ieguvē. Sniegt teorētiskās zināšanas un nostiprināt praktiskās iemaņas kriminālistiskajā identifikācijā un diagnostikā.

Nepieciešamas priekšzināšanas Kriminālprocesā, Kriminālistikas tehnikā.

Students spēs demonstrēt studiju kursā apgūtās pamata un specializētās zināšanas, no kurām daļa zināšanu atbilst attiecīgās zinātnes nozares augstāko sasniegumu līmenim. Students iegūs teorētiskās zināšanas drošības pasākumu ievērošanā notikuma vietā. Students spēs demonstrēt teorētieskās zināšanas par pēdu veidošanās dabaszinātnisko pamatu un to veidošanās mehānismu. Students iegūs teorētiskās zināšanas par nepieciešamo tehnisko līdzekļu un materiālu pielietošanu dažāda veida lietisko pierādījumu meklēšanā, fiksēšanā, izņemšanā un dažāda veida salīdzinošo paraugu izņemšanā. Students iegūs teorētiskās zināšanas personas kriminālistiskā raksturojuma izveidē un fotoattēlu ieguvē. Students spēs demonstrēt teorētieskās zināšanas kriminālistiskajā identifikācijā un diagnostikā.

Apgūstot kursu, students spēs pastāvīgi strukturēt savu mācīšanos, analizēt savu zināšanu līmeni un to racionāli papildināt, atlasīt un izvērtēt literatūras avotus un spēj izkopt zinātniski-pētnieciskās iemaņas. Students spēs pielietot zinātnisku pieeju un praktiskās iemaņas dažāda veida lietisko pierādījumu meklēšanā, fiksēšanā un izņemšanā, pielietojot nepieciešamos tehniskos līdzekļus un materiālus, ievērojot drošības pasākumus un nepieļaujot kontaminācijas riskus. Atbilstoši notikuma vietas apskatē izņemtajiem lietiskajiem pierādījumiem, students spēs izņemt salīdzinošo materiālu. Students spēs pastāvīgi izveidot personas kriminālistisko raksturojumu un iegūt identifikācijas fotoattēlus. Students spēs pielietot zinātnisku pieeju un praktiskās iemaņas kriminālistiskajā identifikācijā un diagnostikā.

Students, izmantojot iegūtās teorētiskās zināšanas un prasmes, spēs ievērot drošības pasākumus notikuma vietā, nepieļaujot kontaminācijas riskus. Students, pielietojot iegūtās teorētiskās zināšanas un prasmes, spēs patstāvīgi pieņemt argumentētu lēmumu par materiāli-tehniskās bāzes izvēli dažāda veida lietisko pierādījumu meklēšanā, fiksēšanā, izņemšanā un salīdzinošā materiāla izņemšanā. Pielietojot teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas, students patstāvīgi protīs izveidot personas kriminālistisko raksturojumu un iegūt identifikācijas fotoattēlus. Students spēs pielietot zinātnisku pieeju un praktiskās iemaņas, pieņemot argumentētu lēmumu kriminālistiskajā identifikācijā un diagnostikā.

Plānošanas periods:2024. gada rudens semestris
Policijas darbs, PDNida 3BakalaursIerobežota izvēleAelita Zīle, Artūrs Romanovskis
Policijas darbs, PDida 3BakalaursIerobežota izvēle