Sociālantropoloģijas pieejas savas sabiedrības izpētē (KF_024)
Īsumā par studiju kursu
Mērķis
Veicināt zināšanas par galvenajiem virzieniem pēdējo gadu desmitu sociālantropoloģiskos pētījumos sabiedrības izpētē, par pētījumos izmantotajām teorētiskajām perspektīvēm un pētniecības metodēm, par konstatētajām pārmaiņām pētniecības paņēmienos, stilos, amplitūdā dažādos pasaules reģionos, atšķirīgās sociāli ekonomiskās, profesionālās, etniskās, reliģiskās grupās.
Priekšzināšanas
Nav nepieciešamas.
Rezultāti
Apgūstot studiju kursu, studējošie būs ieguvuši zināšanas par galvenajiem virzieniem pēdējo gadu desmitu sociālantropoloģiskos pētījumos savas sabiedrības izpētē, par pētījumos izmantotajām teorētiskajām perspektīvēm un pētniecības metodēm, par konstatētajām pārmaiņām pētījumu paņēmienos, stilos, amplitūdā dažādos pasaules reģionos, atšķirīgās sociāli ekonomiskās, profesionālās, etniskās, reliģiskās grupās. Zināšanas tiks vērtētas pēc tā, cik labi studējošais pārzina nodarbībās apspriestās etnogrāfijas un orientējas sociālantropoloģijas pamatjēdzienos.
Apgūstot studiju kursu, studējošajiem būtu jāprot pamatot sociālantropoloģisku pieeju savas sabiedrības izpētei priekšrocības un trūkumus, jāprot kritiski izvērtēt šādas pieejas ietvaros veiktu pētījumu metodoloģija un veidot savu argumentāciju par sociālantropoloģijas pieeju savas sabiedrības izpētē.
Spēja studiju kursa apguves gaitā aplūkotajos tekstos izvirzītos teorētiskos skatījumus un argumentācijas paraugus izmantot, veidojot spriedumus par savā profesionālajā darbībā novērotajām sociālatropoloģijas pieejām savas sabiedrības izpētē.