Struktūrvienība: Pediatrijas katedra
Kursa vadītājs:Liene Smane
Studiju tips:Pilna laika
Līmenis:Visiem līmeņiem
Mērķauditorija:Pedagoģija; Civilā un militārā aizsardzība; Rehabilitācija; Zobārstniecība; Veselības vadība; Komunikācijas zinātne; Ārstniecība; Dzīvās dabas zinātnes; Sporta treneris; Māszinības; Medicīnas pakalpojumi; Vecmāšu zinības; Klīniskā farmācija; Informācijas un komunikācijas zinātne; Psiholoģija; Personu un īpašuma aizsardzība; Tiesību zinātne; Bioloģija; Sociālā antropoloģija; Uzņēmējdarbības vadība; Farmācija; Vadībzinātne; Sabiedrības veselība; Socioloģija; Tirgzinības un reklāma; Sociālā labklājība un sociālais darbs; Medicīnas tehnoloģijas; Politikas zinātne
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna

Sniegt RSU dažādās fakultātēs un programmās studējošajiem zināšanas un praktiskās iemaņas pētniecības darba organizēšanā un realizācijā, veicinot pieredzi un spējas plānot un realizēt ilgtermiņa multidisciplināru sadarbību dažādu nozaru starpā. Kursā darbs tiek organizēts starpdisciplinārās komandās, kurās var darboties dažādu jomu (dažādu fakultāšu un programmu) un studiju līmeņu studējošie vairākus studiju semestrus. Studējošie komandas darbā iesaistās vienu vai vairākus semestrus, atbilstoši to studiju un pētniecības interesēm. Studējoši darbojas vadošā pētnieka vadībā, līdzdarbojoties dažādu konkrētu pētījumu veikšanā.

Vispārējas zināšanas par cilvēka anatomiju, fizioloģiju, šūnu, audu un orgānu uzbūvi, kā arī cilvēka veselību un sabiedrības funkcionēšanu.

Sekmīgi apgūstot studiju kursu, studenti izpratīs pētniecības procesa organizācijas principus, izvēlēsies piemērotāko metodiku un komandas organizācijas un vadības principus, spēs iegūt pētījuma datus prasībām atbilstošā veidā, veikt to pamata apstrādi, sagatavot informāciju, pētniecības rezultāta prezentēšanai.

Studenti spēs strādāt multidisciplinārā komandā, veikt uzticēto patstāvīgo darbu, apstrādāt un interpretēt iegūtos datus, kā arī prezentēt pētījuma rezultātus. Studenti spēs atpazīt un diagnosticēt dzīvībai bīstamās slimības jaundzimušajiem, vadoties pēc uz pierādījumiem balstītām rekomendācijām, uzsākt un novērtēt to ārstēšanas rezultātus.

Studenti spēs izvēlēties piemērotāko pētniecības modeli konkrētā uzdevuma veikšanai, spēs iegūt nepieciešamos datus un veikt to analīzi un interpretāciju, sagatavot informāciju pētniecības rezultāta prezentēšanai, spēs prezentēt iegūtos rezultātus rakstiski un mutiski nozares speciālistiem, sabiedrībai, kā arī prezentēt rezultātus un risinājumus zinātniskajās un praktiskajās konferencēs.

Plānošanas periods:2024. gada rudens semestris
Brīvās izvēles studiju kursi, C-kursi 1Free choice