Zobu anatomija (ZTMVK_056)
Īsumā par studiju kursu
Mērķis
Studenti apgūst zināšanas par pastāvīgo zobu uzbūvi (incisīvi, kanīni, premolāri un molāri), to funkcijām un formu; piena zobu formu, makromorfoloģijas struktūras īpatnībām un funkcijām; zoba audiem, zobu krāsu un formu, kā arī zobu estētiskiem (krāsa, gaišums, tonis) un funkcionāliem (zobu attiecības sakodienā, sakodienu klasifikācijas, patoloģiskais sakodiens) ievadaspektiem.
Priekšzināšanas
Vispārējās zināšanas anatomijā un terminoloģijā, histoloģijas pamati, latīņu valodas pamati, fizika.
Rezultāti
Studiju kursa apguves rezultātā studenti iegūst pamatzināšanas zobu anatomijā, makromorfoloģijā un funkcionalitātē. Studenti spēj aprakstīt zoba uzbūvi, klasificēt zobus grupās, salīdzināt un analizēt zobu formu, analizēt iegūtās zināšanas un pamatot zobu uzbūves atšķirības piena un pastāvīgajā sakodienā, izskaidrot zobu attiecības sakodienā.
Studenti spēj identificēt katru zobu grupu augšžoklī un apakšžoklī, atšķirt zobu no labās un kreisās puses, atšķirt piena zobus pēc vispārējām morfoloģiskajām raksturiezīmēm no pastāvīgiem zobiem; sniegt apkopojumu par zobu tipiskām un atipiskām formām, zobu integrēto funkcionalitāti sakodienā. Studenti pratīs uzzīmēt priekšējos un sānu zobus ar okluzālo virsmu.
Studenti pēc sekmīgas kursa apgūšanas būs spējīgi, izmantojot iegūtās zināšanas, citu mutes audu morfoloģijas un fizioloģijas apgūšanā balstīties uz zoba individuālo, morfofunkcionālo vienotību. Tās ir pamatzināšanas turpmākajam klīniskajam darbam, veicot zoba restaurācijas.