Pārlekt uz galveno saturu

Valsts stipendiju veidi

  • Stipendija studiju programmas apguvei jeb minimālā stipendija
  • Minimālā stipendija grūtniecības atvaļinājuma laikā
  • Paaugstinātā stipendija
  • Vienreizējā stipendija
  • Sociālā stipendija Studētgods

Sociālā stipendija Studētgods

No 1. līdz 20. septembrim studenti līdz 25 gadu vecumam (ieskaitot), kas atbilst noteiktiem kritērijiem, var pieteikties sociālajai stipendijai Studētgods 175 eiro apmērā mēnesī. Pieteikums jāiesniedz elektroniski, izmantojot Latvija.lv pakalpojumu Studētgods

Uz sociālās stipendijas Studētgods saņemšanu var pretendēt visu kursu Latvijas augstskolu pilna laika klātienes bakalaura un koledžas programmu studenti līdz 25 gadu vecumam (ieskaitot):

  • Jaunietis 3+ – Fizisko personu reģistrā vismaz vienam no studējošā vecākiem reģistrēti trīs bērni vai vairāk;
  • Vecāks 3+ – Fizisko personu reģistrā pašam studējošajam reģistrēti trīs bērni vai vairāk;
  • Bārenis/ bez vecāku gādības – studējošais līdz 18 gadu vecuma sasniegšanai Fizisko personu reģistrā reģistrēts kā bārenis vai bez vecāku apgādības palicis jaunietis;
  • I vai II grupas invalīds – studējošais ar I vai II invaliditātes grupu, kuri atbilst stipendijas Studētgods  saņemšanas kritērijiem.

Stipendijas Studētgods piešķiršanai izvirzīti vairāki nosacījumi. Iestājoties augstskolā, centralizēto eksāmenu rezultātiem optimālajā līmenī matemātikā jābūt ne zemākiem par 30 %, bet latviešu valodā ne zemākiem par 40 %. Savukārt studiju laikā vidējai svērtajai atzīmei jābūt ne zemākai par sešām ballēm, studentam jābūt sekmīgam un bez akadēmiskiem parādiem u.c. kritēriji. Plašāka informācija

Sīkāka informācija pieejama VIAA mājaslapā.

Par citām valsts stipendijām

Ar stipendiju veidu aprakstiem var iepazīties RSU stipendiju piešķiršanas nolikumā. Minimālo un paaugstināto stipendiju piešķir uz vienu semestri, to izmaksā katru semestra mēnesi. Minimālo stipendiju grūtniecības atvaļinājumu laikā izmaksā vienu reizi par diviem mēnešiem. Vienreizējā stipendija var tikt piešķirta vienu reizi semestrī; tās apmēru nosaka stipendiju piešķiršanas komisija pieejamā finansējuma ietvaros.

Pieteikties šīm stipendijām var RSU Studējošo portālā MyRSU, izpildot elektronisko pieteikumu un pievienojot nepieciešamos dokumentus PDF formātā.

NB! Valsts stipendijas elektroniskais pieteikums, kas izpildīts Studējošo portālā, nav jāapstiprina RSU Studentu servisā.

Spēkā esošie Ministru kabineta (MK) noteikumi nr. 740 Noteikumi par stipendijām paredz, ka, piešķirot stipendiju, studējošā sociālais, ģimenes un materiālais stāvoklis tiek ņemts vērā gadījumā, ja diviem vai vairākiem studējošajiem ir līdzvērtīgi sekmju un zinātniskās darbības rezultāti.

Kas var pretendēt uz stipendiju?

RSU stipendiju piešķiršanas nolikumā noteiktajā kārtībā stipendiju var saņemt studējošie:

  • kuri RSU uzņemti konkursa kārtībā un studē valsts finansētajās studiju vietās;
  • kuri atbilst MK 2004. gada 24. augusta noteikumu Nr. 740 Noteikumi par stipendijām paredzētajiem kritērijiem;
  • kuriem nav piešķirta mērķstipendija no Eiropas Sociālā fonda finansēto projektu līdzekļiem.

Kad jāpiesakās stipendijai?

Rudens semestris 2024/2025
Stipendijas veidsPieteikšanās datumi

Pamatstudiju programmās studējošajiem, maģistrantiem

Doktorantiem
Minimālā stipendija26.08.–22.09.1.–15.10.
Paaugstinātā stipendija26.08.–22.09.Piešķiršanu lemj komisija minimālo un paaugstināto stipendiju izskatīšanas sēdē
Vienreizējā stipendija23.09.–1.12.23.09.–1.12.
Minimālā stipendija grūtniecības atvaļinājuma laikā23.09.–1.12.23.09.–1.12.

Kā pieteikties valsts stipendijai?

Valsts stipendijai var pieteikties elektroniski RSU Studējošo portālā MyRSU, izpildot elektronisku pieteikumu.

Kādi dokumenti jāiesniedz stipendijas saņemšanai?

Piesakoties valsts stipendijai elektroniski RSU Studējošo portālā MyRSU, pretendents pieteikumā paredzētajos laukos pievieno:

  • īpašus sociālos apstākļus apliecinošus valsts vai pašvaldības iestādes izsniegtus dokumentus PDF formātā, ja uz pretendentu ir attiecināms kāds no RSU Stipendiju nolikuma 4.8. punktā minētajiem sociālajiem statusiem;
  • pamatstudiju un maģistra programmu studentiem – dokumentus PDF formātā (vēlams, ieskenētus), kas apliecina pretendenta zinātniskās darbības rādītājus, ja tāda ir veikta atbilstoši RSU Stipendiju nolikuma 4.3. minētajām prasībām;
  • doktorantiem jāiesniedz aizpildīta un parakstīta Atskaite par zinātnisko darbību(veidlapa DN-1), vēlams, ieskenēta PDF formātā (zinātnisko darbību apliecinoši dokumenti nav jāiesniedz).

Kontaktinformācija