Doktorantiem
Rezidentūra
Stipendijas

Medicīnas studenta Ojāra Veides piemiņas stipendija arī šogad palīdzēs vairākiem Latvijas jaunajiem speciālistiem iegūt papildu zināšanas ārpus Latvijas robežām. 2024. gadā Ojāra Veides Fonda stipendija piešķirta sešiem Latvijas jaunajiem ārstiem, no kuriem pieci ir saistīti ar Rīgas Stradiņa universitāti (RSU).

Stipendiju saņems

• Kaspars Šetlers, anesteziologs reanimatologs P. Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā, RSU doktorants un Anestezioloģijas un reanimatoloģijas katedras asist., lai stažētos Toronto Klīniskajā universitātes slimnīcā. Rekomendāciju sniedza RSU asoc. prof. Eva Strīķe.

ojars_veide_foto_veides_fonds.jpgOjārs Kārlis Veide dzimis Rīgā 1922. gada 17. aprīlī. 1944. gada rudenī viņš mobilizēts latviešu leģionā, bet 1945. gada pavasarī neatgriezās no kaujas lauka. Foto no Ojāra Veides Fonda arhīva

• Ilze Seržante, neiroloģe, neirosonoloģe, RSU rezidente neirofizioloģijā Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā, lai apgūtu ultrasonogrāfijas metodes Radboud Universitātes Neiroloģijas un neirofizioloģijas medicīnas centrā Nīderlandē. Rekomendāciju sniedza RSU prof. Guntis Karelis.
  • Ilze Prikule, 2024. gada RSU rezidentūras absolvente mutes, sejas un žokļu ķirurģijā, lai papildinātu zināšanas mutes vēža diagnostikā un terapijā Blenheim Head & Neck Unit at Churchill Hospital, Oksfordā, Lielbritānijā. Rekomendāciju sniedza RSU doc. Anna Ivanova.
  • Dita Dāle un Līga Gabrāne, 2024. gada RSU rezidentūras absolventes anestezioloģijā, reanimatoloģijā, lai izietu praksi Stokholmā Karolinskas Universitātes slimnīcā Bērnu intensīvās terapijas nodaļā. Rekomendācijas sniedza RSU doc. Reinis Balmaks. Prakses laiks ir 2024. un 2025. gads.
Ojāra Veides Fonds medicīnas speciālistu pieteikumus atbalstam nākamajam periodam gaida līdz katra gada 15. septembrim.

Stipendiju ir iespēja saņemt četriem līdz sešiem pretendentiem. Tās apjoms atkarīgs no finansējuma pamatojuma, bet nepārsniedz 5000 $. Ļoti nozīmīga ir sniegtā rekomendācija un pamatojuma vēstule. Fonda valde izskata pieteikumus, kas iesniegti arī steidzamības kārtā ārpus noteiktā termiņa. Plašāk par pieteikumu stipendijai

Ojāra Veides Fonda valde

Ojāra Veides Fonda valdē sabiedriskā kārtā darbojas tā vadītājs reimatologs asoc. prof. Juris Lazovskis (Kanāda), zobārste Inese Flude (Kanāda) un farmakoloģe prof. Ingrīda Selga Šķetre, Latvijas goda konsule Kanādā Jaunskotijas provincē. Bijušais priekšsēdētājs prof. Kaspars Tūters (Kanāda) pašlaik ir fonda konsultants.

Aicinām atbalstīt

Fonds ir gatavs savu darbību paplašināt un aicina arī citus tautiešus to atbalstīt. Ojāra Veides fonds kopš tā dibināšanas ir reģistrēts Kanādā. Kā labdarības organizācijai tam ir nodokļu atlaides, kas šo fondu padara finansiāli izdevīgu ziedojumiem. Katrs ziedotājs, ieguldot 2500 Kanādas dolāru fonda darbībā, stiprinās Latvijas medicīnu un arī savu saikni ar Latviju. Fondam ir iespēja sekot līdz stipendiātu profesionālajai izaugsmei un vēstīt par to arī plašākai sabiedrībai. Ojāra Veides fonda stipendiātu pieredzes apraksti ir publicēti LĀZA Apkārtrakstā un citos plašsaziņas līdzekļos.

Fonds būs pateicīgs par ikvienu ziedojumu. Vairāk informācijas par ziedojumu Kanādā reģistrētam Ojāra Veides Fondam iespējams saņemt pa e pastu: fludehomeatgmail[pnkts]com vai juris[pnkts]lazovskisatnshealth[pnkts]ca.

Fonda vēsture

Ojāra Veides stipendiju fondu 1999. gadā Kanādā dibinājusi Saskačevanas Universitātes profesore Emma Irēne Groduma (1916–2007), kas testamentā novēlēja daļu mantojuma fonda izveidei, lai godinātu savu brāli LU medicīnas studentu Ojāru Kārli Veidi, kas zaudēja dzīvību Otrajā pasaules karā. Fonda darbību nodrošina ziedojumi. Fonda darbība ir cieši saistīta ar Latviešu ārstu un zobārstu apvienības (LĀZA) darbību.