Satversmes tiesa un RSU vienojas par sadarbību tiesību zinātnes un pētniecības stiprināšanā
Foto: RSU
Šodien, 14. aprīlī, Satversmes tiesa un Rīgas Stradiņa universitāte parakstīja sadarbības līgumu, lai stiprinātu tiesību zinātnes attīstību un veicinātu pētniecības kvalitāti Latvijā. Līgums paredz ciešāku dialogu starp konstitucionālo tiesu un akadēmisko vidi, veidojot platformu, kurā zinātne un tiesu prakse mijiedarbojas, lai risinātu sabiedrībai būtiskus tiesību jautājumus.
No kreisās: Dins Šmits, Irēna Kucina, Aigars Pētersons un Karina Palkova
Līgumu Satversmes tiesas vārdā parakstīja tās priekšsēdētāja Irēna Kucina, bet RSU pārstāvēja rektors Aigars Pētersons
“Lai veicinātu tiesību zinātnes attīstību un sabiedrībai nozīmīgu pētījumu izstrādi, ir nepieciešama profesionāla sadarbība. Noslēgtais līgums nodrošina ciešu saikni starp teoriju un praksi. Satversmes tiesa savā darbā izmanto zinātniskos pētījumus, savukārt tās spriedumi kļūst par nozīmīgu materiālu studijām un pētniecībai. Šī sadarbība stiprinās juridiskās izglītības kvalitāti un veicinās inovācijas pētniecībā,” uzsvēra Satversmes tiesas priekšsēdētāja.
Līguma ietvaros puses vienojās attīstīt pētniecību tiesību jomā, veicināt tiesību zinātnes studentu un doktorantu iesaisti aktuālu juridisko problēmu izpētē, kā arī stiprināt Satversmes tiesas un akadēmiskās vides sadarbību studiju un lekciju procesā.
“Mūsdienu tiesību zinātnei ir jāspēj reaģēt uz strauji mainīgajiem sabiedrības izaicinājumiem, tādēļ sadarbība ar Satversmes tiesu ir īpaši nozīmīga. Tā ļaus mūsu akadēmiskajai kopienai strādāt ar reāliem, valstiski svarīgiem tiesību jautājumiem, kā arī stiprinās pētniecības kvalitāti un studentu izpratni par tiesību piemērošanu praksē,” uzsvēra prof. A. Pētersons.
“Sadarbība ar Satversmes tiesu ir būtisks solis konstitucionālās drošības stiprināšanā, izmantojot arī akadēmiskā pienesuma potenciālu – zinātniekiem ir nozīmīga loma ne tikai sabiedrības tiesiskās apziņas veidošanā, bet arī kvalitatīvu risinājumu meklēšanā valsts nākotnei,” pauž Sociālo zinātņu fakultātes dekāne asoc. prof. Karina Palkova (attēlā).
Līgums iezīmē jaunu posmu zinātnes un prakses sadarbībā, kur akadēmiskās zināšanas tiek izmantotas sabiedrības labā un tiesu sistēma gūst vērtīgu atbalstu no pētniecības un studiju vides.