Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem
Darbiniekiem
Tradicionālie pasākumi

Tieši mēnesi pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām, kas Latvijā norisināsies 2024. gada 8. jūnijā, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) jau tradicionāli tika organizētas Eiropas parlamenta priekšvēlēšanu debates. Lai tās norisinātos pēc iespējas kvalitatīvi, nebija iespēju uzklausīt visas 16 politiskās partijas. To, kuru partiju pārstāvjus aicināt debatēt, izvēlējās studenti, aptaujā atbildot uz jautājumu "Kuru septiņu partiju pārstāvjus vēlaties iztaujāt?".

RSU studentu balsojumā tika saņemtas 118 balsis, un atbilstoši rezultātiem uz debatēm aicināja šādus dalībniekus: Mārtiņu Staķi (Progresīvie); Inesi Vaideri (Jaunā Vienotība); Reini Pozņaku, kuru otrajā daļā aizvietoja Andris Kulbergs (Apvienotais saraksts); Robertu Zīli (Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!" – "Tēvzemei un Brīvībai/ LNNK"); Inesi Āboliņu (Zaļo un Zemnieku savienība); Ivaru Ījabu (Latvijas attīstībai!) un Leontiju Morozu (Latvija pirmajā vietā). 

Debates notika piecās kārtās, un pirmajā kārtā visiem dalībniekiem tika uzdots ievada jautājums – “Kāpēc Eiropa?”. Savukārt otrajā un trešajā kārtā deputātu kandidāti atbildēja uz studentu sagatavotajiem, kā arī klātienes jautājumiem no zāles. Ceturtajā kārtā jautājumus uzdeva Latvijas Zinātņu akadēmijas pārstāvji, bet piektajā – dažādu sociālo zinātņu virzienu pārstāvji.

RSU Sociālo zinātņu fakultātes dekāne Karina Palkova uzsvēra:

“Ir notikusi domu apmaiņa starp kandidātiem, studentiem un docētājiem, kas ļāvis ieraudzīt Eiropu dažādās dimensijās un saprast katra paša atbildību kopējā izaugsmē.

Atšķirībā no citām debatēm šajās kandidāti skaidri definēja ne tikai savas stiprās puses, bet arī tās zināšanas, kuras labprāt gribētu apgūt. Šajā sakarā atzīmējams RSU Sociālo zinātņu fakultātes plašais studiju programmu klāsts, piedāvājot izcilību zināšanās tādās jomās kā tiesību zinātne, komunikācija, starptautiskā politika, psiholoģija, iekšējā drošība, veselības vadība u. c.

Zināšanās ir jāinvestē, un, manuprāt, studijas var uzsākt jebkurā dzīves posmā – gan  kļūstot, gan arī nekļūstot par Eiropas parlamenta deputātu."

RSU debates moderēja Latvijas Ārpolitikas institūta direktors un RSU asociētais profesors Kārlis Bukovskis.