Starptautiskās studentu dienas vakarā Rīgas Stradiņa universitātes Studējošo pašpārvalde (RSU SP) uzzināja tos studējošo pārstāvjus, kuri pārstāvēs RSU studentus padomē 2018. gadā. Tie ir 35 enerģiski un entuziastiski jaunieši no astoņām fakultātēm.

17. novembra vakarā RSU Studentu mājas telpās norisinājās padomes vēlēšanu noslēguma pasākums, kura laikā tika izteikta pateicība 2017. gada studentijas censoņiem un uzzināti jaunievēlētie padomes biedri. Šī gada cīņa par iekļūšanu padomes sastāvā bija sīva, kopā bija apstiprināti 62 pieteikumi, no kuriem 36 kandidāti tika ievēlēti par oficiāliem padomes biedriem.

No 10. līdz 16. novembrim notika balsošana, kur katram RSU studējošajam bija iespēja atdot savu balsi par vienu vai vairākiem savas fakultātes kandidātiem. Padomes vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Linda Skulme pasākuma laikā sacīja: “Šogad RSU SP padomes vēlēšanas notika elektroniskā vidē un studenti aktīvi piedalījās balsošanas procesā, kā arī jāatzīmē RSU sociālo zinātņu studentu aktivitāte, ko var redzēt gan no pieteikumu skaita padomei, gan balsošanas procesa. Izvirzot savu kandidatūru, par konkrēto padomes biedra kandidātu balsoja tikai viņa fakultātes studējošie. Atbilstīgi studējošo skaitam fakultātē ir noteikts mandātu jeb balstiesīgo padomes biedru skaits.”

Nākamgad vairāk nekā 8000 RSU studentu pārstāvēs 14 pārstāvji no Medicīnas fakultātes – Sandra Cipkina, Mikus Saulīte, Daniils Žukovs, Matīss Lukašēvičs, Ksenija Tarasova, Marija Luīze Kalniņa, Ulrika Ulla Andersone, Līva Marta Spīgule, Serafima Grigorjeva, Magdalēna Mudule, Aivita Moroza, Arina Žuravļova, Judīte Lukša, Mārtiņš Danefelds; divi pārstāvji no Zobārstniecības fakultātes – Alīna Gončarova un Elizabete Ribalkina; četri pārstāvji no Rehabilitācijas fakultātes – Kristiāna Širova, Terēze Frišava, Viktorija Levizere, Diāna Kārkliņa; pieci pārstāvji no Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes – Ričards Tauriņš, Ilva Ogle, Marta Fjodorova, Asnāte Zirne, Maija Trukšane; divi Farmācijas fakultātes studenti – Ilze Elīna Blūma, Svetlana Ļeškeviča; trīs pārstāvji no Eiropas studiju fakultātes – Rendijs Kukainis, Paula Zilberte, Raimonds Lauris Kulmanis; divi pārstāvji no Juridiskās fakultātes – Artūrs Kurbatovs un Ieva Āboliņa; trīs pārstāvji no Komunikācijas fakultātes – Kristaps Feldmanis, Tālivaldis Kronbergs, Amanda Zalaka.

RSU SP padome ir RSU Studējošo pašpārvaldes galvenā lēmējinstitūcija. Ikvienam RSU studējošajam ir iespēja iesaistīties padomes darbībā. Vienu reizi mācību gadā norisinās padomes vēlēšanas, kurās ikvienam studējošajam ir iespēja piedalīties, izvirzot savu kandidatūru. Ik mēnesi padomes biedri tiekas padomes sēdē. Sēdes laikā tiek ievēlēti studējošie pārstāvji dažādās RSU institūcijas kā, piemēram, fakultātes dome u. c., kā arī sēdes laikā tiek runāts par RSU SP aktualitātēm. Padomes sēdes vienmēr ir atvērtas un ikvienam ir iespējams uzzināt sēdē apspriesto informāciju.