Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem
Absolventiem
Darbiniekiem

Kaut arī šis gads pagājis lielā Covid-19 ēnā, dzīve ir ritējusi savu gaitu visās jomās un nozarēs vairāk vai mazāk aktīvi – rakstnieki izdevuši jaunas grāmatas, mākslinieki radījuši dziesmas un mākslas darbus, sportisti ir trenējušies un piedalījušies sacensībās, pētnieki cītīgi strādājuši laboratorijās un kabinetos, veicot pētījumus un izdarot nozīmīgus atklājumus.

Uzrunātie RSU mācībspēki, darbinieki un studenti izteikuši viedokli par to, kurš notikums, sasniegums vai atklājums šogad ir bijis nozīmīgākais pasaulē.

dzintra_kazoka.jpg

XXXII vasaras Tokijas olimpiskās spēles – sportistu sniegumi, uzvaras un zaudējumi arī Covid-19 laikā, pieredzot virkni ierobežojumu, bet apliecinot gatavību pārvarēt grūtības un parādīt labākos sniegumus.

Dzintra Kažoka, Morfoloģijas katedras asoc. profesore

kristaps_zalais.jpg

Tā ir kosmosa nozares attīstība un pirmie veiksmīgie "tūristu" lidojumi kosmosā, jo tas paver plašas attīstības iespējas.

Kristaps Zaļais, Starptautiskā biznesa un ekonomikas katedras lektors un Tehnoloģiju pārneses kontaktpunkta mentors

maris_ginters.jpg

Zinātniekiem 2021. gadā beidzot ir izdevies radīt vakcīnu pret malāriju. Šis fakts lika aizdomāties par citām saslimstībām pasaulē, ar kurām cīņa notiek jau sen. Lai gan Latvijā šī slimība noteikti nav veselības aprūpes sistēmas problēma, daudzos, īpaši nabadzīgākajos pasaules reģionos, šī slimība katru gadu prasa vairāku tūkstošu cilvēku dzīvību.

Māris Ginters, Ārvalstu reflektantu nodaļas vadītājs

toms-martins-smilga.jpg

Uzskatu, ka visgrandiozākais notikums pasaulē ir Tokijas olimpiskās spēles, kuras tika pārceltas no 2020. gada. Lielākais prieks bija par Latvijas panākumiem, īpaši par zelta medaļu 3 x 3 basketbolā.

Toms Mārtiņš Smilga, Medicīnas fakultātes 5. kursa students, RSU Studējošo pašpārvaldes 2022. gada vadītājs

zane_vitenberga_verza.png

2021. gadā Nobela prēmija medicīnā piešķirta ASV zinātniekiem prof. Deividam Džuliusam un prof. Ardemam Pataputianam fizioloģijā. Viņi gadiem ilgi pētījuši pieskārienu un sāpju molekulāros mehānismus, bet šogad saņēmuši Nobela prēmiju par to, ka atklājuši receptorus, ar kuriem cilvēki sajūt siltumu, aukstumu un pieskārienus. Šie atklājumi noteikti tiks izmantoti, lai meklētu veidus, kā efektīvāk ārstēt hroniskas sāpes.

Zane Vitenberga-Verza, Morfoloģijas katedras docente, Morfoloģijas laboratorijas vadītāja un vadošā pētniece

Kurš bija nozīmīgākais 2021. gada notikums RSU?
Kurš bija nozīmīgākais 2021. gada notikums Latvijā?