Pārlekt uz galveno saturu
Sabiedrības veselība

Piektdien, 17. decembrī, pulksten 13.00 Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) Youtube kanālā organizē tiešsaistes paneļdiskusiju Aptaukošanās ietekme uz imūnsistēmu. Tiešraide skatāma arī RSU mājaslapā.

FLPP logo purple 1.png

Diskusijas dalībnieki

laila_meija_disk_dec21.png

Laila Meija, MD, PhD, RSU asociētā profesore, vadošā pētniece, dietoloģe

kristine_oleinika_disk_dec21.png

Kristīne Oļeiņika, PhD, RSU vadošā pētniece, pēcdoktorantūras pētniece Hārvarda Universitātes Medicīnas skolā un Bostonas Bērnu slimnīcā

guna_bilande_disk_dec21.png

Guna Bīlande, Mg.oec, Mg.sc.sal., sertificēta uztura speciāliste, RSU lektore un pētniece, LU lektore

Par ko runāsim

Mazāk nekā 50 gadu laikā globālā mērogā aptaukošanās ir trīskāršojusies. Tā ir svarīgs riska faktors daudzām slimībām, tostarp 2. tipa cukura diabētam, sirds un asinsvadu slimībām un vēzim. Aptaukošanās ir saistīta ar paaugstinātu vīrusu uzņēmību un smagu infekciju gaitu, ieskaitot SARS-CoV-2, kā arī ar pazeminātu vakcīnu efektivitāti.

Cilvēkiem ar aptaukošanos raksturīgs hronisks zemas pakāpes iekaisums, kas savukārt veicina ar aptaukošanos saistītās veselības komplikācijas un paaugstina to riskus.

Pasākumā apspriedīsim mijiedarbību starp taukaudiem un imūnsistēmu. Diskutēsim par iekaisumā iesaistītajām baltajām asins šūnām (leikocītiem) un to, kas zināms par svara samazināšanas ietekmi uz imūnsistēmu un veselību kopumā.

Papildu informācijai

Kristīne Oļeiņika,
kristine[pnkts]oleinikaatrsu[pnkts]lv

Diskusija notiek projekta Svara samazināšanas ietekme uz aptaukošanās izraisītām B šūnu metabolismu un funkciju izmaiņām ietvaros, ko Fundamentālo un lietišķo pētījumu programmas ietvaros ar mērķi radīt jaunas zināšanas finansē Izglītības un zinātnes ministrija un kuru īsteno Latvijas Zinātnes padome.