Konsolidācija
Ziņas

Vakar, 21. maijā, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Padomnieku konventa sēdes sākumā RSU rektors profesors Aigars Pētersons iepazīstināja klātesošos ar konsolidācijas gaitu un izaicinājumiem. Ārējās konsolidācijas ietvaros notiekošā Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas pievienošana RSU sekmēs studiju programmu modernizāciju un pētniecības attīstību. Rektors uzsvēra, ka iekšējā konsolidācija novērš sadrumstalotību, veicina starpdisciplinaritāti un sadarbību starp dažādām studiju programmām.

Sociālo zinātņu fakultātes (SZF) dekāne asociētā profesore Karina Palkova akcentēja, ka jaunās fakultātes izveide modernizē un digitalizē studiju procesu, attīsta starptautisko sadarbību, stiprina pētniecību un kopumā uzlabo studiju programmu kvalitāti. Svarīgi stratēģiski uzdevumi ir sadarbības pilnveidošana ar industriju un skolām, kā arī simulācijās balstīta studiju attīstība.

Prorektors akadēmiskajā darbā asociētais profesors Dins Šmits iepazīstināja ar darba devēju aptaujas rezultātiem. Darba devēji no potenciālajiem darbiniekiem sagaida labas komunikācijas prasmes, atbildības sajūtu, iniciatīvu, teorētiskās un praktiskās zināšanas, spēju strādāt komandā un patstāvību. Prorektors aicināja izmantot šo ekspertīzi studiju procesā, lai RSU absolventi vienmēr būtu pieprasīti darba tirgū.

Sekoja diskusija, kuras laikā Padomnieku konventa dalībnieki augstu novērtēja līdz šim paveikto konsolidācijas procesā, aicināja stiprināt sadarbību ar industriju un attīstīt pētniecību.

Noslēgumā Padomnieku konventa priekšsēdētāja profesore Ludmila Vīksna informēja par konventa nolikuma un sastāva apstiprināšanu.