Pārlekt uz galveno saturu
Konferences, semināri

24. februārī Limasolā, Kiprā, notika pirmā RANCARE konference COST aktivitātes 15208 ietvaros. Latviju COST programmā pārstāv Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes dekāne prof. Inga Millere un Māszinību un dzemdību aprūpes katedras vadītāja asoc. prof. Liāna Deklava.

Starpdisciplinārajā konferencē piedalījās astoņdesmit veselības aprūpes speciālisti no 31 valsts, pārstāvot Eiropu, ASV, Austrāliju un Jaunzēlandi. Tika pārstāvētas 27 Eiropas Savienības dalībvalstis un septiņas starptautiskās augstskolas. Konferenci atklāja Cyprus University of Technology rektors prof. Andreass Anajotos (Andreas Anayiotos). Klātesošos Kipras veselības ministra vārdā sveica Veselības ministrijas ģenerāldirektors Džordžs Pamboridess (George Pamborides), kurš savā uzrunā pārstāvēja Kipras māszinību līderus, izglītotājus un praktiķus.

RANCARE-konf-Aprupes-optimizacijas-izaicinajumi-lead.jpg

Konferences zinātniskā programma ietvēra 19 vadošo akadēmisko un zinātnes pārstāvju prezentācijas par dažādiem aprūpes optimizācijas izaicinājumiem, kas bija sadalītas četros tematiskajos blokos:

  • konceptualizācijas, organizatoriskie un metodoloģiskie jautājumi,
  • uz pierādījumiem balstīta aprūpe un procedūru izstrādes sesija,
  • aprūpes optimizācijas ētiskie aspekti un
  • izglītības jautājumi pacientu drošības jomā.

Konference deva lielisku iespēju dibināt kontaktus, dalīties zināšanās un vadības praksē dažādās darbības jomās un valstīs, veicinot diskusiju starp akadēmiskās vides pārstāvjiem un praktiķiem par aprūpes optimizācijas ietekmi uz pacientu drošību un aprūpes kvalitāti. Konferences noslēgumā tika ziņots par stratēģijām dažādu aprūpes fenomenu aspektu izpētē, attīstot kopīgu apmācību un izpētes programmu. RANCARE aktivitāte piedāvā jaunajiem zinātniekiem iespēju iesaistīties īstermiņa zinātniskajās misijās un apmācībās saistībā ar metodoloģiskajiem, organizatoriskajiem un ētikas jautājumiem aprūpes optimizācijas kontekstā. Sīkāka informācija par noteikumiem un pieteikšanās iespējām ir pieejama RANCARE interneta vietnē šeit.

COST ir starptautiskās sadarbības atbalsta programma, kas izveidota, lai Eiropas līmenī atbalstītu zinātnieku un pētnieku sadarbību dažādās zinātnes un tehnoloģijas attīstības jomās, tādējādi veicinot Latvijas zinātnes un inovācijas sistēmas integrēšanos Eiropas kopējā pētniecības telpā.