Preses relīzes

Šodien 14. aprīlī, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) darbu uzsāk Atvērtā universitāte. Tā dod iespēju ikvienam, neatkarīgi no vecuma un iepriekšējās izglītības, piedalīties studiju procesā kādā no RSU piedāvātajām studiju programmām.

Iespēju piedalīties Atvērtajā universitātē var izmantot jebkurš interesents, kurš vēlas papildināt savas zināšanas. Tas var būt gan strādājošs speciālists, kuram konkurētspējas paaugstināšanai darba tirgū nepieciešamas papildus zināšanas un prasmes, gan skolēns, kurš, pirms izvēlas savu nākamo augstskolu, vēlas iepazīt tās vidi un, piedaloties lekcijās un nodarbībās, pārliecināties par savas izvēles pareizību.

Šobrīd Atvērtā universitāte piedāvā apgūt dažādus studiju priekšmetus un noklausīties lekcijas šādās līdzdiploma studiju programmās: „Starptautiskais mārketings un reklāma”, „Socioloģija”, ”Psiholoģija”, „Medicīna”, kā arī tālākizglītības programmā „Rezidentūra medicīnā”. Jau šobrīd tiek gatavotas un tuvākajā laikā interesentiem būs pieejamas arvien jaunas Atvērtās universitātesstudiju programmas, piemēram, „Sociālā antropoloģija”, „Uzturs” u.c. Ierobežojums ir pēcdiploma studiju programmas „Rezidentūra medicīnā” klausītājiem – tās dalībniekiem noteikti jābūt ārstniecības personām. Arī citās ar veselības aprūpi saistītās līdzdiploma studiju programmās klīniskajos studiju priekšmetos var būt nepieciešamas priekšzināšanas.

Studijas Atvērtajā universitātē ir par maksu, kas atkarīga no studiju priekšmeta kredītpunktu skaita un studiju ilguma. Dalība vienā lekcijā vidēji maksā 5 latus. Klausītājam ir iespējams izvēlēties gan studiju priekšmetu pilnā apjomā (lekcijas, praktiskās nodarbības, semināri, gala pārbaudījumi), gan tikai atsevišķas lekcijas. Studijām var pietiekties vēlākais 5 darba dienas pirms plānotā izglītības pasākuma sākuma.

Pieteikšanās un reģistrēšanās studijām notiek elektroniski RSU interneta mājas lapā. Izvēloties interesējošo programmu, tās daļu vai lekciju un apmaksājot dalību ar internetbankas starpniecību, klausītājs tiek iekļauts kādā no esošajām RSU studējošo grupām un kopā ar viņiem apgūst izvēlēto priekšmetu vai klausās lekcijas. Pēc lekcijas noklausīšanās vai studiju priekšmeta apguves (dalība lekcijās, semināros, pārbaudījumu nokārtošana u.c.) klausītājs saņem attiecīgu apliecinošu dokumentu – izziņu, sertifikātu vai apliecību.

Sīkāka informācija: RSU Kursu daļa, 67409209, kursiatrsu[pnkts]lv