Preses relīzes

Ceturtdien, 11.novembrī un piektdien, 12.novembrī Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) notiek Rehabilitācijas dienas. To ietvaros RSU norisinās 1.Latvijas Rehabilitācijas ārstu kongress un 3.Starptautiskās starpdisciplinārā zinātniskā konference „Sabiedrība, veselība, labklājība”.

Pirmajā Latvijas Rehabilitācijas ārstu kongresā ir plānots sapulcināt nozarē strādājošos speciālistus, lai spriestu par nozares pašreizējo situāciju un nākotnes scenārijiem. Lai gan ierasti rehabilitācijas nozari saprot kā ārstniecības jomu, taču kongresa laikā tiks aktualizēta tās starpdisciplinārā daba. Sekmīgs rehabilitācijas process ir iespējams, saskanīgi sadarbojoties dažādu nozaru speciālistiem, piemēram, fizioterapeitiem, sociālajiem darbiniekiem, uztura speciālistiem un citiem.

Paralēli Rehabilitācijas dienu ietvaros norisināsies konference „Sabiedrība, veselība, labklājība”, kuras šā gada tēma ir "Sociālā rīcībspēja nabadzības un neaizsargātības mazināšanai: realitāte, problēmas un atbildība". Tēma izvēlēta, lai veicinātu Eiropas Savienības veselības stratēģiju 2008.-2013.gadam aktualizēšanu un ieviešanu. Tajā vienlīdzība veselības aprūpē un labklājībā tiek identificēta kā vienlīdzība būtiskās Eiropas vērtībās. Šīs vērtības nav tikai iespējamības jautājums, jo to reālu pilnveidošanos ietekmē indivīdu, kopienu, valdību un citu iesaistīto pušu darbība un sadarbība.

Konferences mērķis ir paaugstināt informētības līmeni un veicināt informācijas apmaiņu, aptverot valstu, reģionālās un vietējās perspektīvas, kā arī atpazīt mazāk aizsargātās un sociāli atstumtās grupas, lai panāktu turpmāku aktīvu un saskaņotu pieeju tām visos līmeņos, un lai uzlabotu sabiedrības labklājības līmeni kopumā.

Konferences organizācijas komiteja cer, ka tās dalībnieki pētīs un pārvērtēs pašreizējo situāciju, pārdomās politikas prioritātes visos līmeņos, ieviesīs un realizēs salīdzinošu analīzi, lai mācītos no dažādām pieredzēm un gala rezultātā vienotos par labāko praksi, kas vērsta uz nākotnes iniciatīvām. Konference sekmēs to speciālistu sadarbību, kas veic dažādu sabiedrības, veselības un labklājības jomu problēmu pētniecību.

Konferencē piedalīsies dažādu pētniecības sfēru interesenti – sociologi, sociālās labklājības speciālisti un sociālie darbinieki, veselības un rehabilitācijas speciālisti, ekonomisti, politiķi, juridisko zinātņu pārstāvji, filozofi un izglītības speciālisti. Kopumā konferencei pieteikti vairāk nekā 100 referāti. Konference notiks angļu valodā. Konferences programma ir pieejama šeit(PDF)

Konference notiks Rīgas Stradiņa universitātē, Dzirciema ielā 16, Rīgā.

Papildus informācijai: