Preses relīzes

Analizējot Latvijā prognozēto demogrāfijas bedri un sabiedrības novecošanās problēmas, no trešdienas, 2. jūnija līdz ceturtdienai, 3. jūnijam Rīgas Stradiņa universitātē vieslekcijas sniegs Čehijas Hradec Králové Universitātes docētāja Leona Stašová.

Trešdien, 2. jūnijā notiks lekcija „Mūsdienu ģimene – problēmas un iespējamie risinājumi”. Tās ietvaros tiks stāstīts un diskutēts par demogrāfisko attīstību Eiropā pēc 1989. gada, situāciju Čehijā pēc „velvet revolution”, ģimenes dilemmām darba tirgus apstākļos, plašsaziņas līdzekļu ietekmi uz bērniem un ģimenes veidošanos, partnerattiecību stabilitāti un ģimenes kohēziju, valsts lomu ģimeņu un bērnu atbalstā, kā arī par ģimenes politikas iespējamību un tās politiskajām konsekvencēm.

Ceturtdien, 3. jūnijā notiks lekcija „Sabiedrības novecošanās un tās sociālās sekas”. Tās laikā tiks runāts par sekojošām tēmām – sabiedrības attīstība, sociālas problēmas pārmaiņu sabiedrībā, Eiropas iedzīvotāju demogrāfiskās struktūras izmaiņas, senioru pozīcija sociālajā struktūrā, Latvijas un Čehijas demogrāfiskie indikatori, ekonomiskā un sociālā atbalsta problēmas novecojošā sabiedrībā, situācija Austrumeiropā pēc 1990.-o gadu revolūcijas, galvenās sociālās politikas tendences Čehijā. Tāpat ceturtdien, 3. jūnijā atkārtoti tiks nolasīta lekcija „Mūsdienu ģimene – problēmas un iespējamie risinājumi”.

Leona Stašová  ir absolvējusi Demogrāfijas zinātņu fakultāti un mākslas socioloģijas fakultāti Kārļa universitātē, Prāgā, Čehijā. Kopš 1997. gada viņa strādā sociālās pedagoģijas katedrā, Hradec Kralove universitātē, Čehijā. Leonas Stašovás  profesionālās un pētnieciskās intereses galvenokārt saistītas ar ģimenes problēmām, bērniem un jaunatni. Pašreizējās pētniecības aktivitātes saistītas ar sociālās identitātes problemātiku, ģimenes socializāciju, bērnu un jauniešu elkiem un uzskatu veidošanos plašsaziņas līdzekļu ietekmē.

Vieslekcijas notiks angļu valodā, Rīgas Stradiņa universitātē, Dzirciema ielā 16, Rīgā – 2.jūnijā, plkst. 11:00 līdz 13:00, K-204 auditorijā, savukārt 3.jūnijā, plkst. 14:00 līdz 18:00, K-201 auditorijā. Lekcijas ir bez maksas.

Aicinām sociālā darba un citu nozaru speciālistus praktiķus, studentus un citus  interesentus apmeklēt Čehijas Hradec Králové Universitātes docētājas Leonas Stašovás vieslekcijas, Rīgas Stradiņa universitātē!

Rīgas Stradiņa universitāte regulāri rīko savu un vieslektoru atklātās lekcijas par sabiedrībā aktuālām tēmām, aicinot studentus, ekspertus un citus interesentus piedalīties publiskās diskusijās, kritiski izvērtējot dažādo pušu argumentus. Vairāk par plānotajām vieslekcijām varat uzzināt RSU mājas lapas sadaļā „Ziņas un notikumi” – www.rsu.lv.

Par Rīgas Stradiņa universitāti:

Rīgas Stradiņa universitāte ir viena no vadošajām un modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. Tās 10 fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām jau 12 gadus ir iespējams apgūt dažādas modernas sociālo zinātņu programmas. Rīgas Stradiņa universitātē kopumā ik gadu studē vairāk nekā 6000 studentu no vairāk nekā 16 pasaules valstīm. Rīgas Stradiņa universitāte šogad atzīmēs 60. dibināšanas gadadienu.

Papildu informācija par RSU ir pieejama interneta mājas lapā www.rsu.lv. Par RSU aktualitātēm var uzzināt arī RSU studentu radio „Runā Skaļāk” – http://runaskalak.lv.

Papildu informācijai: